Rekonstrukce v Podbořanech se podařila na výbornou

18. září 2022  Redakce   Regiony  581 zobrazení  181 slov

Téměř rok trvala rozsáhlá rekonstrukce Gymnázia a Střední odborné školy Podbořany u Žatce. Celkové náklady projektu, jež se uskutečnil pod hlavičkou Národního programu Životního prostředí, byly přes 24 milionů korun. Uvedl to web Ústeckého kraje.

Ilustrační snímek z Podbořan. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Podbořan. Foto MEDIASHOW

Předmětem rekonstrukce bylo prioritně snížení energetické náročnosti objektu a tím ušetření provozních výdajů za energie. Druhotným cílem projektu bylo zlepšení kvality objektu, zamezení zatékání, zlepšení vzhledu budovy (zvýšení atraktivity prostředí), zkvalitnění školního prostředí a podmínek pro vzdělávání.

Reklama

„Na začátku září jsem byl v Roudnici nad Labem, abych si prohlédl areál střední odborné školy, která prošla také modernizací. A jsem rád, že i zde v Podbořanech se investiční akce podařila na výbornou,“ chválil celkovou proměnu gymnázia hejtman Jan Schiller.

Velkou změnou prošel především plášť budovy, střecha či okna. Změny čekaly žáky také v interiéru (nové chodby se sníženým podhledem, úplné zpřístupnění moderních učeben biologie či chemické laboratoře). Z úprav se těší také učitelé, mají zvětšenou sborovnu a upravenou knihovnu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x