Rekonstruovaná silnice z Děčína už slouží řidičům

11. říjen 2022  Redakce   Regiony  540 zobrazení  302 slov

Silnice mezi Děčínem a Starým Šachovem se dočkala kompletní rekonstrukce v délce přes 17 kilometrů. Přestřižením pásky pak byla tato komunikace zprovozněná a předaná řidičům do užívání.

Ilustrační snímek z Děčína. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Děčína. Foto MEDIASHOW

Celkové náklady investiční akce Ústeckého kraje dosáhly 568 milionů korun. Uvedl to web Ústeckého kraje v tiskové zprávě.

Reklama

„Jsem rád za každou takovou investici, protože stavem komunikací se můžeme chlubit. Věřím, že řidiči ocení zvýšení plynulosti jízdy a větší bezpečnost na novém povrchu,“ řekl hejtman Jan Schiller.

Jednalo se o rekonstrukci silnice II. třídy, a to komunikace II/262 v úseku Starý Šachov až Děčín, celkem tedy 17,164 km. Povrch komunikace byl kvůli velkému zatížení dopravou v nevyhovujícím stavu, a proto byla provedena rekonstrukce krytu v celém úseku a dále lokální sanace.

Investiční akce kraje stála 568 milionů korun, z toho 431 milionů získal Ústecký kraj jako dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu.

Cílem projektu bylo podpořit zkvalitnění dopravní infrastruktury a zlepšit stavebnětechnický stav komunikace. Tím se zvýšila plynulost jízdního provozu, snížila nehodovost a snížila prašnost, což vede k lepšímu životnímu prostředí v lokalitě.

„Součástí stavebních prací byla i kompletní rekonstrukce 50 ks propustků, 6 mostů, 8 opěrných zdí, sanace skalního masivu a zajištění několika svahů, sanace sesuvů a zřízení míst pro přecházení či autobusových zálivů,“ upřesnil Tomáš Rieger, radní pro investice.

Zhotovitelem byla „Společnost Starý Šachov - Děčín“, kde EUROVIA CS, a. s., je Společník 1 a SaM silnice a mosty, a. s., je Společník 2. Staveniště bylo předáno zhotoviteli 14. února 2020 a práce dokončeny 30. září 2022.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.11 hvězdiček / Hodnoceno: 9x