Rekonstruovaná ulice v Dobříši má novou podobu

24. listopad 2022  Redakce   Regiony  799 zobrazení  631 slov

Jednou z posledních větších investic letošního roku v Dobříši na Příbramsku ve Středočeském kraji se stala kompletní rekonstrukce ulice Okružní v lokalitě Na Kole. Ulice, která už dlouho volala po své opravě, dostala nyní zcela novou podobu a stala se mnohem bezpečnější. Uvedl to web města Dobříše.

Ilustrační snímek z Dobříše ver Středočeském kraji. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Dobříše ver Středočeském kraji. Foto MEDIASHOW

 

Reklama
Ulice Okružní v Dobříši byla dlouhá léta pokryta rozbitým asfaltovým povrchem. V ulici bylo navíc nevhodně řešené odvodnění, které zdejším rezidentům způsobovalo v období dešťů nemalé problémy. V neposlední řadě nebyl v ulici vybudovaný plnohodnotný chodník, který by zajišťoval bezpečnost chodců. Vedení města Dobříše tak na začátku roku 2022 přislíbilo tuto ulici opravit, což také dle plánu na samém konci stavební sezóny splnilo.
V ulici Okružní byla nejprve na jaře letošního roku kompletně vyměněna síť vodovodů a kanalizací. Na práce VHS Dobříš pak navázalo město vypsáním veřejné zakázky rekonstrukci ulice s předpokládanou hodnotou 6,25 mil. Kč bez DPH.říše.Nabídku do veřejné soutěže města na stavební práce nakonec podalo celkem pět stavebních společností, přičemž nejvýhodnější cenu nabídla společnost Znakon, a. s., a to ve výši 5,56 mil. Kč bez DPH. Rada města tak na začátku srpna nejprve schválila uzavření smlouvy s vítězným uchazečem, bohužel ale po zaslání výzvy společnost odstoupila ze soutěže s odůvodněním nedostatečných výrobních kapacit. Rada města proto následně přistoupila ke schválení smlouvy s druhým uchazečem v pořadí, kterým byla společnost Strabag, a. s., která podala nabídku ve výši 5,76 mil. Kč bez DPH,“ upřesnil k průběhu veřejné soutěže na realizaci oprav Okružní ulice v Dobříši místostarosta Tomáš Vokurka.

 

Ulice Okružní v Dobříši byla dlouhá léta pokryta rozbitým asfaltovým povrchem. V ulici bylo navíc nevhodně řešené odvodnění, které zdejším rezidentům způsobovalo v období dešťů nemalé problémy.

V neposlední řadě nebyl v ulici vybudovaný plnohodnotný chodník, který by zajišťoval bezpečnost chodců. Vedení města Dobříše tak na začátku roku 2022 přislíbilo tuto ulici opravit, což také dle plánu na samém konci stavební sezóny splnilo.

V ulici Okružní byla nejprve na jaře letošního roku kompletně vyměněna síť vodovodů a kanalizací. Na práce VHS Dobříš pak navázalo město vypsáním veřejné zakázky rekonstrukci ulice s předpokládanou hodnotou 6,25 mil. Kč bez DPH.

Nabídku do veřejné soutěže města na stavební práce nakonec podalo celkem pět stavebních společností, přičemž nejvýhodnější cenu nabídla společnost Znakon, a. s., a to ve výši 5,56 mil. Kč bez DPH.

"Rada města tak na začátku srpna nejprve schválila uzavření smlouvy s vítězným uchazečem, bohužel ale po zaslání výzvy společnost odstoupila ze soutěže s odůvodněním nedostatečných výrobních kapacit. Rada města proto následně přistoupila ke schválení smlouvy s druhým uchazečem v pořadí, kterým byla společnost Strabag, a. s., která podala nabídku ve výši 5,76 mil. Kč bez DPH,“ upřesnil k průběhu veřejné soutěže na realizaci oprav Okružní ulice v Dobříši místostarosta Tomáš Vokurka.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.88 hvězdiček / Hodnoceno: 8x