Rekreační lokalita Karvinské moře má řadu novinek

1. červenec 2022  Redakce   Regiony  2208 zobrazení  366 slov

Rekreační lokalita Karviné moře je na letošní letní sezonu připravena a nabízí pro návštěvníky řadu novinek. Využít mohou nový tříkilometrový okruh kolem moře, novou travnatou pláž a nová mola a mobiliář.

Foto Magistrát města KarvinéFoto Magistrát města Karviné

„Jedná se o druhou fázi vylepšování Karvinského moře. V letošním roce jsme měli ambici udělat tříkilometrovou in-line a cyklodráhu s přemostěním, a to se nám podařilo. Jsem rád, že jsme to stihli do začátku prázdnin a návštěvníci moře si již tuto trasu mohou na in-line bruslích nebo kolech projet,“ říká primátor Karviné Jan Wolf.

Reklama

Během posledního půlroku se také rozšířila pláž na Karvinském moři. K její již dříve vybudované písečné části přibyla část travnatá.

„Na pláž jsme nainstalovali další mobiliář. Jsou tu nové lavičky, slunečníky, mola a převlékárny. Myslím si, že tím ale úpravy na Karvinském moři nekončí a v budoucnu se mohou jeho návštěvníci těšit na další novinky a vylepšení,“ dodal primátor Karviné Jan Wolf.

Součástí nově vybudovaného okruhu kolem Karvinského moře je i lávka přes potok Mlýnka, jejíž výstavbu podpořil částkou 5 milionů korun ze svého rozpočtu Moravskoslezský kraj.

V blízkosti Karvinského moře pomalu vrcholí stavba obchvatu Karviné. Práce však částečně komplikují přístup k moři. Chodci, kteří míří k vodní ploše přes darkovský most, mohou využít stavebníky vytýčený bezpečný koridor. Město pak pro řidiče zajistilo nová parkovací místa.

„Po dohodě se státním podnikem DIAMO jsme zařídili parkovaní na parkovišti u pomocného závodu Dolu Darkov. Přijíždějícím pak stačí ujít necelých 300 metrů a jsou u vodní plochy. S DIAMEM jednáme také o tom, že bychom převzali od státu pozemky, kde stála bývalá restaurace Šnapka a prodejna Jednota, a tam bychom chtěli v budoucnu vytvořit další parkovací místa,“ říká primátor Karviné Jan Wolf.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.23 hvězdiček / Hodnoceno: 39x