Rokycany už mají jasno o rozpočtu pro rok 2023

5. leden 2023  Redakce   Regiony  334 zobrazení  341 slov

Třetí největší město Plzeňského kraje Rokycany budou letos hospodařit s příjmy ve výši 408,8 milionu korun a výdaji přes 679,4 milionu korun. Schodek 270,5 milionu korun je plně kryt z vlastních zdrojů. Rozpočet města schválili zastupitelé čtrnáctitisícového města v prosinci 2022.

Rokycanská radnice. Foto Městský úřad RokycanyRokycanská radnice. Foto Městský úřad Rokycany

Největší investicí pro letošek je rozsáhlá oprava Jiráskovy ulice v centru města či příprava a zahájení zásadní revitalizace Sokolovny.

Reklama

„Na investice poputuje v roce 2023 40 procent všech výdajů, tedy více než 273,7 milionu korun. Stěžejní pro nás v letošním roce je zahájení opravy Jiráskovy ulice, jejíž oprava se připravovala společně s Plzeňským krajem více než deset let. V loňském roce jsme nemohli opravu zahájit z důvodu zdržení výběrového řízení," vysvětlil starosta města Tomáš Rada.

"Komunikaci opraví Plzeňský kraj, město bude investovat do rekonstrukce kompletních inženýrských sítí, chodníků, vodovodu, kanalizace, veřejného osvětlení, zeleně a také přilehlých prostranství u vlakového nádraží a ulice Svazu bojovníků za svobodu. Náklady na Jiráskovu ulici jsou alokovány ve výši 92 milionů korun,“ dodal Tomáš Rada.

„V roce 2023 počítá město s vyššími příjmy. Daňové příjmy oproti roku 2022 vzrostou o 37,4 milionu korun, u nedaňových příjmů předpokládá město v roce 2023 ve srovnání s loňským rokem nárůst o 22,8 milionu korun," řekl místostarosta města Jiří Sýkora.

"Běžné výdaje jsou na letošní rok rozpočtovány vyšší cca o 69 milionů korun oproti schválenému rozpočtu pro rok 2022. Navýšení výdajů je ovlivněno nárůstem cen a především navýšením výdajů na energie. V rámci celého města došlo k navýšení vodného, stočného, topení, plynu, elektřiny a teplé vody o cca 22 milionu korun. V běžných výdajích jsou však zahrnuty i mimořádné velké opravy městského majetku,“ dodal Jiří Sýkora.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil