S odpady poradí obcím v Královéhradeckém kraji web

26. listopad 2021  Redakce   Regiony  377 zobrazení  232 slov

Legislativní změny spojené s odpadovým hospodářstvím přinesly počátkem tohoto roku řadu problémů. S nejasným výkladem některých ustanovení a se zodpovězením praktických dotazů mají veřejnosti v Královéhradeckém kraji pomoci webové stránky projektu „čistý kraj“.

Ilustrační snímek z Královéhradeckého kraje - z Náchoda. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Královéhradeckého kraje - z Náchoda. Foto MEDIASHOW

Přímo na stránkách může veřejnost nalézt odpovědi na nejčastější otázky. Takový výčet ale nemusí být úplný, proto nově přibyla možnost přímého zasílání dotazů.

Reklama

„Pomocí formuláře na webové stránce může každá obec nebo jiný subjekt zaslat svůj dotaz k problematice odpadového hospodářství a zákona o odpadech. Dotazům se následně budou věnovat pracovníci odboru životního prostředí a zemědělství krajského úřadu," vysvětluje náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Pavel Bělobrádek odpovědný za oblast životního prostředí, zemědělství a vodohospodářství.

"V případě nejasností předá dotaz ústřednímu orgánu státní správy, tedy Ministerstvu životního prostředí ČR. Odpověď pak odešleme přímo na mail tazatele a odpovědi na nejčastější dotazy vyvěsíme přímo na webové stránky,“ dodává Bělobrádek.

Nový zákon o odpadech číslo 541/2020 je účinný od 1. 1. 2021. Zavedl například zákaz skládkování od roku 2030, třídící slevy nebo oddělené soustředění recyklovatelných složek komunálního odpadu. Řeší rovněž problematiku černých skládek.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil