Silničáři v Královéhradeckém kraji se chystají na zimu

25. říjen 2022  Redakce   Regiony  238 zobrazení  298 slov

Tisíce tun posypových materiálů, stovky kusů techniky a 230 řidičů je připraveno na nadcházející sezonu zimní údržby v Královéhradeckém kraji.

Ilustrační snímek z Královéhradeckého kraje - z Rychnova nad Kněžnou. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Královéhradeckého kraje - z Rychnova nad Kněžnou. Foto MEDIASHOW

Letošní zimu budou silničáři udržovat 3 543 kilometrů komunikací. O sjízdnosti jednotlivých úseků se budou moci řidiči znovu informovat v aplikaci Zimní obslouženost.

Reklama

„Pro letošní zimní sezonu se nám podařilo znovu snížit počet kilometrů silnic, které se v zimě neudržují. Na nadcházející sezonu zimní údržby silnic počítáme s náklady ve výši 210 milionů korun. V případě potřeby ale plán upravíme a finance navýšíme. Ať už chemicky či pomocí inertního materiálu budeme udržovat více jak 3,5 tisíce kilometrů silnic v regionu,“ uvedl radní pro dopravu Václav Řehoř.

V Královéhradeckém kraji je 413 kilometrů silnic I. třídy, 940 kilometrů silnic II. třídy a 2 390 kilometrů silnic III. třídy. Celkem krajští silničáři udržují 3 543 kilometrů silnic. Neudržováno bude letos 201,6 kilometrů silnic nižšího významu.

Pro nadcházející sezonu dojde ke změně technologie zimní údržby z inertního na chemický posyp na zhruba 35kilometrovém okruhu na Kopidlensku a 7,5kilometrovém okruhu na Vrchlabsku. Chemický posyp oproti současnému pluhování se bude nově aplikovat na dvoukilometrovém úseku na trutnovském cestmistrovství.

Techniku bude v nastávajícím zimním období obsluhovat 230 řidičů a dále 30 techniků na dílnách a také 72 dispečerů na 15 dispečerských stanovištích vybavených nezávislým elektrickým okruhem elektrické energie.

Na webových stránkách na www.uskhk.eu bude řidičům i letos k dispozici aplikace Zimní obslouženost, kde se dozvědí, kdy naposledy byl daný úsek ošetřen.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x