Silničáři z Pardubického kraje se připravují na zimu

29. září 2022  Redakce   Regiony  403 zobrazení  284 slov

Zima se pomalu, ale jistě blíží. Krajští radní Pardubického kraje proto schválili plán zimní údržby silnic, který platí od listopadu do konce března.

Ilustrační snímek z Pardubického kraje - z Chocně. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Pardubického kraje - z Chocně. Foto MEDIASHOW

Pardubický kraj bude i letos zajišťovat údržbu na silnicích II. a III. tříd, sjízdnost hlavních komunikací I. třídy má od roku 2017 na starost stát, respektive Ředitelství silnic a dálnic.

Reklama

„Celkem je v plánu udržovat přes 3000 kilometrů silnic, což je 96 % z celkové sítě komunikací. Zbývajících 132 kilometrů přes zimu udržovat nebudeme, ale zde se jedná pouze o silnice s malým dopravním významem bez hromadné linkové dopravy. Dopravní obslužnost do všech obcí a trvale osídlených osad v Pardubickém kraji zůstane zachována,“ vysvětluje náměstek hejtmana pro dopravu Michal Kortyš.

A dodává: „Udržovat průjezdných všech 100 % komunikací by bylo finančně neefektivní, protože některé z nich vedou, když to řeknu lidově, odnikud nikam a jsou minimálně využívané. Naší prioritou jsou frekventované dopravní tepny, takže silnice II. třídy a vybrané komunikace o třídu níže. Pokud by byla hlubší a dlouhotrvající ekonomická krize, připravujeme se i na tu možnost, že by mohlo být kvůli úsporám nutné z těch 3000 kilometrů ještě trochu ubrat. Až začne sněžit, uděláme maximum pro to, aby byly všechny silnice zahrnuté do plánu údržby sjízdné co možná nejdříve."

Dle plánu zimní údržby je dopravní silniční síť rozdělena do 69 okruhů, drtivou většinu z nich bude SÚS PK obstarávat sama, na zhruba 15 % má najaté subdodavatele.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x