Škola v Zábřehu využívá novou gastro učebnu

3. březen 2022  Redakce   Regiony  853 zobrazení  329 slov

Novou gastro učebnu za téměř 1,8 miliónu korun zprovoznila Střední škola sociální péče a služeb v Zábřehu. Na modernizaci vybavení se zásadní měrou podílel Olomoucký kraj, který do projektu investoval necelý milión, více než 800 000 pak putovalo z rozpočtu projektu Implementace krajského akčního plánu v Olomouckém kraji II (IKAPOK II). mami z regionu.

Foto Olomoucký krajFoto Olomoucký kraj

„Nejen ze své osobní zkušenosti na Správě kolejí a menz Univerzity Palackého v Olomouci dobře vím, jak moc nám v současnosti na trhu práce chybí profese, které vychovává právě naše škola v Zábřehu. Moderně zařízená gastro učebna spolu s odbornými pedagogy umí vybavit studenty této školy potřebnými znalostmi a kompetencemi, a lépe je připravit pro budoucí zaměstnavatele, kteří na ně nejen v rámci Olomouckého kraje velmi čekají,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Reklama

Gastro učebna se oproti původní podobě zvětšila díky tomu, že se spojila s místností bývalého kabinetu. Investice Olomouckého kraje směřovala na stavební práce, modernizaci elektroinstalace a dalších technických rozvodů.

Další peníze šly na samotné gastro vybavení.Novou učebnu budou využívat žáci oborů Kuchař – číšník a Stravovací a ubytovací služby. S rekonstrukcí začala firma vloni o prázdninách.

„Z nového vybavení budou moci žáci využívat například moderní konvektomat, vakuovou baličku, barový drtič ledu a podobně. Kraj se touto investicí snaží podpořit nejen kvalitu odborné výuky, ale také přilákat více zájemců o obory v gastronomických službách,“ dodal Aleš Jakubec, radní Olomouckého kraje pro oblast školství.

Modernizace gastro učebny zábřežské školy je součástí daleko rozsáhlejšího krajského projektu. Ten chce na podobné investice vynaložit v celém regionu přibližně 55 miliónů korun. Zaměří se přitom na podporu těch oborů, po nichž je na trhu práce největší poptávka. Kromě investičních a modernizačních akcí dojde také k prohloubení spolupráce mezi školami a firmami z regionu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x