Slaný má nová parkovací místa

5. srpen 2022  Redakce   Regiony  1234 zobrazení  206 slov

Středočeské město Slaný má nová parkovací místa. Odbor správy majetku ukončil stavbu s názvem ,,Vybudování parkovacích míst v ulici Stehlíkova".

Ilustrační snímek ze Slaného - městský úřad na náměstí. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze Slaného - městský úřad na náměstí. Foto MEDIASHOW

Jak uvádí web města v tiskové zprávě, kromě zřízení 26 nových parkovacích míst, z čehož dvě jsou povinně vyhrazeny pro tělesně postižené, zahrnuje stavba i osvětlení řešeného prostoru a obnovu části přilehlého chodníku, na které navazuje i upravené kontejnerové stání pro umístění 6 kontejnerů na separovaný odpad.

Reklama

Nezapomnělo se ani na zeleň, v dopravně nevyužitelné části parkoviště jsou vysazeny dva javory a obvod parkoviště lemuje výsadba keřovitých šeříků či okrasných travin. Za tuto stavbu město vydalo cca 2,8 mil. Kč vč. DPH.

Starosta města Martin Hrabánek si parkování vyzkoušel a doplňuje: ,, Parkoviště je navrženo tak, aby zde zaparkovalo co nejvíce vozidel. Stání jsou oproti normám širší a najíždět se do nich bude couváním. Jsem rád, že se v této lokalitě podařilo navýšit množství parkovacích stání a věřím, že obyvatelům Slaného budou dobře sloužit.“

Stavba byla zahájena v dubnu letošního roku.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.16 hvězdiček / Hodnoceno: 19x