Sokolov obdržel dotaci na ošetření stromů v parcích

5. prosinec 2022  Redakce   Regiony  346 zobrazení  307 slov

Město Sokolov obdrželo v rámci programu pro poskytování dotací z rozpočtu Karlovarského kraje na podporu prevence proti suchu, zadržení vody v krajině a péče o zeleň dotaci ve výši 510.986,48 Kč.

Ilustrační snímek ze Sokolova - z parku (léto 2022). Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze Sokolova - z parku (léto 2022). Foto MEDIASHOW

Tato dotace pomůže ošetřit celou řadu stromů v parcích. Konkrétně se jedná o Zámecký park a Husovy sady, jenž tvoří nejucelenější zelenou plochu uprostřed města. Uvedl to web města Sokolova.

Reklama

Odborná péče bude zahrnovat provedení zdravotních řezů, instalace bezpečnostních vazeb, obvodové redukce, provedení bezpečnostních řezů a dalších zásahů, které mají za cíl maximálně prodloužit životaschopnost vzrostlých stromů a zajistit bezpečnost.

V budoucnu může docházet ke značení těchto stromů, nejedná se však o stromy určené ke kácení, ale naopak k ošetření. Zmíněné parky jsou jednou z nejstarších součástí Sokolova, existují zde již stovky let.

V minulosti se v nich nacházel mimo jiné i vodní příkop okolo zámku, skleníky s pověstnou sbírkou ananasů a subtropických rostlin, barevně bohaté záhony letniček, které tvořily součást výzdoby sídla Nosticů.

Byla zde i obora, kde se chovali daňci či prostor pro pěstování ovocných stromů, v Lobezském potoce se chovaly „zlaté rybky“. Kdysi se jednalo o jeden rozhlehlý park, který byl později rozdělen hornickou cestou, která propojovala důležitá důlní střediska, na dvě části.

Jak je vidět, provází parky obyvatele Sokolova již opravdu dlouho a není tomu jinak ani nyní. V současné době jsou velmi oblíbené pro procházky či trávení volného času. Kromě zeleně najdete v parcích botanickou stezku, rybníky s ostrůvky a vodotryskem či relaxační zahradu. Parky jsou také domovem rozmanitých druhů živočichů, např. ptactva.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x