Sokolov řeší nákup energie pro město a jeho organizace

3. srpen 2022  Redakce   Regiony  691 zobrazení  652 slov

Co měla na programu rada města Sokolov? Radní se tentokrát zabývali například nákupem elektrické energie pro Sokolov a jeho organizace, stanovením místa pro pořádání svatebních obřadů i zprávou o činnosti odboru správních agend. Uvedl to web města Sokolova v tiskové zprávě.

Ilustrační snímek ze Sokolova - Staré náměstí. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze Sokolova - Staré náměstí. Foto MEDIASHOW

Rada se zabývala tradičně rovněž bytovými záležitostmi a zápisy z jednání některých komisí.

Reklama

Radní schválili, aby byl nákup elektrické energie pro město Sokolov a jeho organizace realizován prostřednictvím centralizovaného zadávání. Město však bude v příštích dvou letech nakupovat samo, nikoliv společně s Karlovarským krajem na komoditní burze jako dosud.

Nyní bude třeba najít ve výběrovém řízení dodavatele silové energie pro město Sokolov a jeho organizace na roky 2023 a 2024. Město a jeho příspěvkové organizace mají asi 144 odběrných míst na nízkém napětí, SOTES Sokolov kolem 55 odběrných míst na nízkém napětí a jednoodběrné místo na vysokém napětí (zimní stadion), Sokolovská bytová má zhruba 37 odběrných míst na nízkém napětí. Celkem se jedná o přibližně 236 odběrných míst.

Netradiční místo pro své jednání zvolila komise pro životní prostředí, která se, jak vyplynulo ze zápisu předloženého radě, vydala do areálu společnosti SOTES. Vedoucí úseku zeleně Martin Talíř ukázal, jak se nakládá s biologickým materiálem při údržbě městské zeleně i další vize a plány na úseku odpadového hospodářství.

Nakonec se komise seznámila s úsekem komunikací, a způsobem recyklace materiálů při běžné údržbě a opravách silnic či chodníků. Díky tomu je částečně docíleno materiálové „soběstačnosti“.

Svatební obřady se z kláštera dočasně přesunou nazpět do zámku.

Rada města určila, že od 1. října 2022 do 31. května 2023 bude místem pro konání svateb obřadní místnost v sokolovském zámku. A to z důvodu plánové rekonstrukce vstupního schodiště do hlavní budovy klášterního kostela sv. Antonína Paduánského. Do klášterního kostela byly svatební obřady přesunuty letos v červnu právě ze zámku, kam se tedy opět dočasně vrátí.

V projektové dokumentaci s názvem Hřbitov Sokolov - obnova a rozšíření, zpracovávané Jakubem Chvojkou, schválila rada města navrhované dopravní uspořádání části Heyrovského ulice. Tedy to, aby byla tato ulice jednosměrná. Návrh hlavního parkoviště zůstává podle studie s kapacitou celkem 68 parkovacích míst včetně čtyř míst pro invalidy.

Heyrovského ulice by se stala jednosměrnou, podélné parkování by se přesunulo na levou stranu a po pravé straně by vzniklo zhruba 20 šikmých parkovacích míst. Projekt obnovy a rozšíření hřbitova je zpracováván podle studie, která projekt dělí na III. Etapy.

K uzavření smlouvy na plnění veřejné zakázky pro vybudování parkoviště v Heyrovského ulici nad kinem Alfa vybrala rada města společnost SWIETELSKY stavební, jejíž nabídka byla vyhodnocena jako ekonomicky nejvýhodnější.

Její nabídková cena představovala 1.789.931,19 Kč bez DPH (2.165.816,74 Kč včetně DPH). Předpokládaný termín realizace akce je srpen 2022 až listopad 2022. Parkoviště vznikne na volné ploše uvolněné po demolici starého obytného domu.

Členové rady se seznámili se zprávou o činnosti odboru správních agend za rok 2021. Nechyběl ani údaj o počtu občanů České republiky žijících ve městě Sokolov, kterých v roce 2021 bylo 22 678. Meziročně tak ubylo o 344 lidí.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x