Speciální policejní tým má vyřešit velký počet krádeží v obcích kolem Prahy

31. prosinec 2019  Redakce   Regiony  986 zobrazení  308 slov

Speciální policejní tým vznikl na objasnění zřejmě organizovaného gangu, který se vloupá do rodinných domů v obcích jihovýchodně od Prahy. Přestože tým prý funguje již od září 2019, jen v listopadu a prosinci mělo být vykradeno několik desítek domů.

Policie, ilustrační foto. Foto: Události112.czPolicie, ilustrační foto. Foto: Události112.cz

"Středočeská policie zřídila speciální tým kvůli sérii vloupání do rodinných domů kolem Prahy. Jeho prioritou je objasnění skutků a zadržení pachatelů. Počty případů vykradených domů se začaly zvyšovat od září především na území Praha-venkov jih, které zahrnuje část okresů Praha-východ a Praha-západ," uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Reklama

Na kauzu upozornil spolek Nové Habří. Ten upozorňuje, že v okolí Prahy řádí organizovaná skupina zlodějů. Během listopadu a prosince 2019 totiž byly vykradené rodinné domy v Kamenici, Jesenici a Velkých Popovicích.

Podle Richarda Unruha ze spolku je scénář krádeží velmi podobný. Zloděje nezastaví ani kamery, psi, zabezpečovací zařízení. Navíc ke krádežím dochází, když se smráká koolem 16. a 17. hodiny.

Spolek Nové Habří napsal otevřený dopis policejnímu prezidentovi. Upozornil na to Český rozhlas Radiožurnál.

Podle policie má vloupání do domů na svědomí dobře organizovaná skupina pachatelů.

"Středočeská policie směřuje do dotčených lokalit jak uniformované policisty s ohledem na preventivní působení, tak i další složky a prostředky, jejichž činnost s ohledem na operativní zaměření nelze z pochopitelných důvodů blíže specifikovat," řekla mluvčí.

Policie žádá obyvatele dotčených lokalit, aby na linku 158 neprodleně hlásili pohyb cizích osob, vozidel nebo nestandardní jednání. Zároveň nemají sdělovat, kdy jsou mimo domov, a to ani prostřednictvím sociálních sítí. Policie radí, aby lidé používali alarmy a další bezpečnostní systémy, pokud je jimi jejich dům vybaven.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x