Speciální škola ve Skutči má moderní zázemí a výukové pomůcky

12. listopad 2021  Redakce   Regiony  232 zobrazení  203 slov

Speciální základní škola, mateřská škola a praktická škola ve Skutči v Pardubickém kraji dokončila největší investici za 30 let od svého vzniku.

Speciální škola Skuteč. Foto Pardubický krajSpeciální škola Skuteč. Foto Pardubický kraj

Díky dotaci, kterou z fondů Evropské unie získal Pardubický kraj, zde byla provedena přístavba hlavní budovy včetně půdní vestavby za částku přesahující 28 milionů korun. Otevření moderních prostor se zúčastnil také hejtman Martin Netolický.

Reklama

„Speciální školství prošlo v posledních několika letech turbulentním vývojem. V rámci našich organizací se však dlouhodobě i s významným přispěním evropských fondů snažíme vylepšovat prostředí, zázemí a vybavení pro děti se zvláštními vzdělávacími potřebami s důrazem na praktické vzdělávání pro jejich co největší zapojení do běžného života,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„V rámci přístavby a půdní vestavby za 28 milionů korun byly vybudovány nové odborné učebny, rehabilitační, terapeutická aktivizační pracoviště a tréninková pracoviště pro praktickou přípravu včetně vybavení  speciálně pedagogickými a rehabilitačními pomůckami. Důležitou součástí je také zajištění kompletní bezbariérovosti školy,“ řekl hejtman Martin Netolický.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x