Startuje čtvrtý ročník projektu Tvoříme Zlín

11. březen 2021  Redakce   Regiony  799 zobrazení  280 slov

Již počtvrté mají obyvatelé Zlína možnost spolurozhodovat o rozdělení pěti milionů korun a navrhovat vlastní menší projekty k realizaci. Jejich přání se jim mohou splnit díky projektu participativního rozpočtu s názvem „Tvoříme Zlín“.

Ze Zlína. Foto Magistrát města ZlínaZe Zlína. Foto Magistrát města Zlína

„Ve třetím ročníku se nám od navrhovatelů sešlo 34 inspirativních nápadů. Na realizaci devíti vítězných projektů se v současnosti intenzivně pracuje. Již nyní je však čas přemýšlet o návrzích, které by lidé chtěli přihlásit do letošního ročníku,“ připomíná radní Jana Bazelová.

Reklama

Své návrhy budou moci lidé podávat od 1. 4. do 31. 5. 2021. Na podzim se uskuteční představení soutěžních návrhů a veřejnost bude informována o možnosti hlasování.

„Samotné hlasování bude zahájeno v listopadu. Poté budou výsledky představeny veřejnosti a v r. 2022 se začne pracovat na realizaci vítězných návrhů,“ představila časovou osu projektu „Tvoříme Zlín“ Kamila Gamalová, koordinátora projektu.

Zlíňané budou moci navrhovat dva druhy projektů a to tzv. malé projekty (do 0,5 milionu korun), na které jsou vyčleněny 2 mil. Kč, a velké projekty (do 1,5 milionu korun), na které jsou vyčleněny 3 mil. Kč. Realizováno bude právě tolik projektů, kolik se jich vejde do stanoveného rozpočtu.

O vítězných návrzích rozhodnou lidé v hlasování prostřednictvím internetu a mobilního telefonu. Zapojit se však mohou i Zlíňané bez přístupu na síť. Kdo nemá přístup na internet, pomohou mu s hlasováním pracovníci městského informačního centra a kanceláří místních částí.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil