Stavba tramvajové trati v Olomouci finišuje

28. červenec 2022  Redakce   Regiony  666 zobrazení  283 slov

Významné pokroky se odehrávají na stavbě tramvajové trati na Nové Sady v Olomouci. Většina ze zhruba 2250 metrů kolejí je již položena a část trati je již zcela hotová, uložená ve štěrkovém a betonovém loži s asfaltovým povrchem či zelenými rozchodníky.

Foto Magistrát města OlomouceFoto Magistrát města Olomouce

Ulici Zikovu od křižovatky u Penny Marketu až po kotelnu a Werichovu ulici čeká za dva týdny kolaudace. První tramvaje, nejdříve bez cestujících, vyjedou na trať na konci října.

Reklama

Kontrolní den ukázal, že stavba probíhá přes všechny vnější obtíže dobře a podle harmonogramu.

„Zajímalo nás především to, jestli zhotovitelské firmy zvládají dohodnuté termíny a kdy se obyvatelům z okolí konečně uleví, protože si uvědomujeme, jak jim stavební práce komplikují život,“ uvedl primátor Mirek Žbánek.

„Zvládáme vše podle harmonogramu, i když jsme od začátku museli řešit poměrně dost různých komplikací,“ potvrdil Martin Kutěj, vedoucí celého náročného projektu, který provádí konsorcium firem OHLA ŽS a IDS Olomouc.

Pro obyvatele Zikovy a okolních ulic je nejvýznamnější zprávou asi příslib, že už 12. srpna by měla proběhnout kolaudace vozovky od křižovatky s Rooseveltovou ulicí až po kotelnu.

„Uvolní se tím cesta pro obyvatele ulic Werichova a Rožňavská, kteří museli dosud jezdit objízdnou trasou,“ popsal primátor Žbánek.

„Stavební práce pak budou pokračovat dál směrem k další křižovatce s Rožňavskou ulicí, kterou uzavřeme. V tomto úseku ještě musíme provést zemní práce, položit koleje a vybudovat další zastávku a konečně také vozovku,“ doplnil Martin Kutěj.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil