Středočeská krajská rada navštívila Čáslav

25. květen 2022  Redakce   Regiony  840 zobrazení  280 slov

Vedení Středočeského kraje navštívilo další obec s rozšířenou působností – tentokrát se radní vypravili do Čáslavi. Na programu bylo, kromě diskuse se zástupci města, i návštěva školy, nemocnice, vojenského letiště a diskuse s občany v Dusíkově divadle. Uvedl to web Středočeského kraje.

Ilustrační snímek z Čáslavi. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Čáslavi. Foto MEDIASHOW

V dopoledním programu delegace zamířila do dílen Střední odborné školy a Středního odborného učiliště dopravního. Škola si přichystala exkurzi v rozsáhlých autodílnách, kde svůj um pilují mladí mechanici a další řemeslníci. Že jsou studenti šikovní dokazuje fakt, že škola nabízí běžné servisní služby všem motoristům. Na automobilech sice pracují mladí servismani, ale jsou bedlivě hlídáni pány mistry.

Reklama

Další kroky vedení kraje mířily do Městské nemocnice. Management přítomné provedl například znovu otevřenou internou, rekonstruovanou rehabilitací, porodnicí, oddělením biochemie i kotelnou s novou úpravnou vody, kterou zafinancoval kraj.

Jen pro zajímavost, v roce 2021 se ve zdejší porodnici narodilo 525 dětí.Třetí a poslední zastávkou byla 21. základna taktického letectva Čáslav "Zvolenská", které má v rámci Vzdušných sil Armády České republiky za úkol zabezpečit ochranu vzdušného prostoru naší země a působení ve prospěch integrovaného systému protivzdušné obrany NATO.

Pozdní odpoledne je programu tradičně věnováno starostům a občanům. A Čáslav nebyla výjimkou. Bylo vidět, že občané se zajímají o dění v jejich městě a okolí, protože Dusíkovo divadlo téměř zaplnili. Diskuze byla přínosná, konstruktivní, mnohdy vedená do hloubky. Nejvíce otázek se týkalo školství, sociálních služeb a zdravotnictví, další dotazy padaly i na dopravní obslužnost.Další výjezd je naplánovaný do Kutné Hory.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 3x