Středočeský kraj obnovil provoz informační linky k očkování

10. listopad 2021  Redakce   Regiony  949 zobrazení  402 slov

Středočeský kraj chce pomoci s informováním veřejnosti a obnovuje bezplatnou telefonní linku k očkování. Číslo 800 440 430 má v pracovních dnech od 8 do 16 hodin sloužit především starším lidem, kteří dostávají SMS s informací o možnosti nechat se naočkovat třetí dávkou. Uvedl to web Středočeského kraje.

Ilustrační snímek ze Středočeského kraje - z Kolína. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze Středočeského kraje - z Kolína. Foto MEDIASHOW

Mezi okresy s nejvyšším počtem nemocných covidem ve středních Čechách patří Praha-východ, Praha-západ, Kolín a Beroun.

Reklama

„Někteří lidé to považují za pozvánku do očkovacího centra, kde se nechali očkovat první a druhou dávkou, což tak samozřejmě není. V těchto týdnech jsou k přeočkování třetí dávkou vyzýváni především senioři, protože ti byli mezi prvními a nyní už splňují lhůtu, kdy se mohou nechat znovu očkovat. A ne každý senior má dostatek informací, a ne každý si je umí vyhledat na internetu. Právě těmto lidem chceme primárně pomoci, a proto jsme obnovili infolinku,“ vysvětlila hejtmanka Petra Pecková.

Linku neobsluhují zdravotníci, ale zaměstnanci krajského úřadu, proto nemohou poskytovat konzultace ke zdravotnímu stavu.

„Uvidíme, na jaké spektrum otázek se volající budou tentokrát ptát, ale předpokládáme, že půjde hlavně o vyhledávání míst, kde se mohou nechat očkovat, protože původní velká centra už nefungují. Kromě toho se nás i teď lidé ptali například na způsob registrace, možnost očkovat se bez předchozí registrace, na typ vakcíny, na čekací lhůty a podobně. A na všechny podobné dotazy jsme připraveni,“ uvedl krajský radní pro zdravotnictví Pavel Pavlík.

Obnovení krajské covidové infolinky souvisí i se zájmem o očkování, který se po týdnech útlumu opět zvyšuje. Od počátku listopadu se průměrně denně registruje více než 1 500 zájemců.

„K očkování nabádáme i v souvislosti s přibývajícím počtem pacientů v nemocnicích, kde je aktuálně 147 lidí s covidem, z toho 36 na JIP. Všechny naše krajské nemocnice už začaly se zřizováním covidárií a je pravděpodobně jen otázkou času, kdy přestanou poskytovat elektivní péči,“ uzavřel Pavel Pavlík.

Telefonní linka 800 440 43 je v provozu od 10. listopadu každý všední den od 8 do 16 hodin a bude pro volající zdarma.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.4 hvězdiček / Hodnoceno: 10x