Středočeský kraj podporuje turistická a informační centra

27. březen 2023  Redakce   Regiony  272 zobrazení  234 slov

Multimediální produkty a moderní technologie v oblasti cestovního ruchu, propagační materiály v elektronické nebo tištěné podobě, zařízení turistických informačních center a podpora sezónní zaměstnanosti.

Ilustrační snímek ze Středočeského kraje - turistické a informační centrum v Kolíně. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze Středočeského kraje - turistické a informační centrum v Kolíně. Foto MEDIASHOW

Taková byla tematická zadání Programu 2023 pro poskytování dotací na podporu turistických informačních center Středočeského kraje.

Reklama

Krajští zastupitelé schválili rozdělení 1,5 milionu korun mezi 22 žadatelů. Uvedl to web Středočeského kraje.

Mezi příklady podpořených projektů patří například SmartGuide – překlad stávajících tras v okolí města Nymburk, multimediální produkty a moderní technologie v oblasti cestovního ruchu pro kulturní dům Blaník ve Vlašimi či Vydání průvodce Týnec nad Sázavou 2023 a "trhacích" orientačních map.

„ Cestovní ruch ve Středních Čechách má velký potenciál. V loňském roce navštívilo náš kraj nejvíce turistů za posledních několik let. I proto se snažíme podpořit propagaci turisticky atraktivních míst, ale i těch méně známých, která si zaslouží pozornost turistické veřejnosti. A právě k tomu práce turistických informačních center pomáhá,“ říká Václav Švenda, radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Seznam všech 22 projektů, které získali krajskou podporu v rámci dotačního programu, bude zveřejněn na webových stránkách kraje.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x