Středočeský kraj připravil opatření k začátku školního roku

29. srpen 2022  Redakce   Regiony  1536 zobrazení  339 slov

Středočeský kraj připravil ve spolupráci s organizátorem dopravy IDSK systém na sledování a vyhodnocování kapacit autobusů na klíčových školních regionálních spojích, přepravujících děti a studenty za vzděláním. Uvedl to web Středočeského kraje v tiskové zprávě.

Ilustrační snímek ze Středočeského kraje - autobusové nádraží Nymburk. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze Středočeského kraje - autobusové nádraží Nymburk. Foto MEDIASHOW

Primárním cílem je zajistit od prvního dne školní výuky bezproblémovou přepravu dětí a studentů do škol, a to s ohledem na informace týkající se kapacitního nárůstu počtu žáků a studentů ve středních Čechách.

Reklama

Ve dnech 5. až 9. září 2022 proběhne celokrajská monitorovací akce, která bude zajištěna všemi dostupnými pracovníky IDSK. Smyslem této akce je sledování poptávky cestujících po přepravě na vytížených školních spojích.

„Tímto krokem zároveň reagujeme na požadavky měst a obcí zajistit bezproblémovou přepravu v prvních dnech školního roku. Nedávno jsme vedení samospráv požádali o informace, kolik žáků do jejich základních škol nastoupí. Respektive ze kterých obcí a směrů budou na danou základní školu dojíždět a jak tedy mají zareagovat dopravci. To znamená, zda a o kolik posílit vlaky a jak velké autobusy mají na danou linku vyjet. Jsou to důležité informace, které nám pomohou předejít situacím s nedostatkem kapacity,“ vysvětlil Petr Borecký, náměstek hejtmanky Středočeského kraje pro oblast veřejné dopravy.

K zahájení nového školního roku připravil Středočeský kraj ve spolupráci s Integrovanou dopravou Středočeského kraje řadu opatření.

Zavedli jsme maximum možných opatření k tomu, aby se začátkem školního roku byl chod integrované dopravy v kraji bezproblémový. Samozřejmě se ale může stát, že na některých spojích bude kapacita vozidel na hraně – pokud tato situace nastane, budeme ji promptně řešit, a to tak, abychom cestujícím poskytli komfort, na který jsou v integrované době zvyklí,“ uvedl ředitel IDSK Zdeněk Šponar.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.23 hvězdiček / Hodnoceno: 22x