Středočeský kraj rozšiřuje spolupráci s Prahou

30. listopad 2021  Redakce   Regiony  545 zobrazení  229 slov

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo uzavření Memoranda o vzájemné spolupráci mezi hlavním městem Prahou a Středočeským krajem.

Ilustrační snímek ze Středočeského kraje - z Českého Brodu. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze Středočeského kraje - z Českého Brodu. Foto MEDIASHOW

Cílem nového memoranda je prohloubit a rozšířit dosavadní spolupráci, a to nejen v oblasti kvality života obyvatel, ale také technické a dopravní infrastruktury či například životního prostředí a školství. Uvedl to web Středočeského kraje.

Reklama

Hlavní město Praha a Středočeský kraj mají výjimečnou krajinnou, urbanistickou, socioekonomickou, kulturní i environmentální provázanost. Z tohoto důvodu je úzká spolupráce velice výhodná.

Memorandum zakotvuje, že vzájemná spolupráce bude pravidelně vyhodnocována na společných setkáních Rady hlavního města Prahy a Rady Středočeského kraje, která se uskuteční nejméně dvakrát v kalendářním roce. Oba kraje delegují své zástupce, kteří budou spolupráci průběžně analyzovat a navrhovat další kroky.

Regiony se také zavazují společně hledat cesty k zajištění potřebných finančních prostředků pro naplňování rozvojových cílů a priorit. Současně také koordinovat své kroky ve vztahu k evropským a národním orgánům při tvorbě národní či nadnárodní legislativy, stanovování finančních rámců a lokalizaci investičních prostředků.K podpisu memorandu dojde v nejbližší možné době.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.83 hvězdiček / Hodnoceno: 6x