Středočeský Mělník přichystal v létě řadu novinek

2. srpen 2022  Redakce   Regiony  1347 zobrazení  581 slov

Rekonstrukce osvětlení v historickém centru středočeského města Mělníka se blíží ke konci. Nastala výměna svítidel na veřejném osvětlení, probíhá výběrové řízení na stavbu školky.

Ilustrační snímek z Mělníka. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Mělníka. Foto MEDIASHOW

Ve škole se upravuje suterén, stavba obchvatu skončí v září. Na náměstí je možné platit kartou, dva nové Oranžové přechody. To jsou novinky z Mělníka, jak je uvádí v tiskové zprávě web města.

Reklama

První etapa rekonstrukce osvětlení v historickém centru na náměstí a Husově ulici je hotova. Jsou nasvíceny fasády budov s tím, že celkově bude docházet k výrazné úspoře energie přechodem na LED technologii a nově nebudou lampy svítit celou noc, ale budou se vypínat hodinu před půlnocí.

Pokračovat se bude nasvícením kostela a opravou světel v kopci zvaném „Dejchák“- To je ale teprve ve fázi poptávání dodavatele a ceny.

V rámci úspor elektrické energie na veřejném osvětlení pokračuje město v rámci dotačního projektu Effect ve výměně osvětlení na LED technologii. Z letošní dotace budou vyměněna svítidla v Bezručově a Mladoboleslavské ulici. Práce budou zahájeny v pondělí 22. srpna.

V těchto dnech probíhá výběrové řízení na stavitele mateřské školy v Bezručově ulici. Obálky se budou otevírat v pondělí 8. srpna.

Upravuje se suterén budovy základní školy se speciálními třídami v Seifertově ulici tak, aby se zvýšila kapacita školy. Spolu s tím bude vybudováno nové sociální zázemí. Celý suterén bude plně bezbariérový.

Stavba II. etapy obchvatu se blíží ke svému konci a zatím vše nasvědčuje tomu, že termín na konci září bude splněn. Nyní připravuje Ředitelství silnic a dálnic ve spolupráci s městem den otevřených dveří, aby se zájemci mohli podívat na stavbu dříve, než začne provoz. Den otevřených dveří se plánuje na konec září, termín bude upřesněn.

Zprovoznit by se mělo celé vlastní přemostění trati u haly Bios, okružní křižovatky u Evy a následně budou probíhat drobné dokončovací práce především v napojení v Dobrovského ulici. Zároveň se intenzivně jedná o tom, aby byly zahájeny práce na třetí a čtvrté stavbě obchvatu. O této skutečnosti bude ŘSD informovat.

Systém pro vjezd na náměstí je již dokončen. Nyní je možné platit v terminálech i platební kartou.

Dva nové Oranžové přechody. Chystá se nasvětlení dalších dvou přechodů pro chodce v rámci dotace ČEZ Oranžové přechody, a to v dolní části ulice Legionářů u restaurace MEX a v Nemocniční ulici u křížení s ulicí U Cihelny. Doposud bylo ve městě takových přechodů už devět - v Bezručově ulici u bývalé pojišťovny, další kousek od křižovatky Na Malém Spořilově směrem k Mountfieldu, dva ve Fibichově ulici, v ulici Pražská, O. Wenzela, Českolipská a Krombholcova. Mělník tak bude mít celkem jedenáct bezpečnějších Oranžových přechodů.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.64 hvězdiček / Hodnoceno: 22x