Středočeští radní navštívili Kolín

27. duben 2022  Redakce   Regiony  311 zobrazení  186 slov

Středočeští radní pokračují v návštěvách měst Středočeského kraje. Posledním místem jejich zastávky se stal Kolín, jak vyplývá z tiskové zprávy na webu kraje.

Ilustrační snímek z Kolína. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Kolína. Foto MEDIASHOW

Navštívili zdejší úspěšnou firmu SPEL, zabývající se průmyslovou automatizací anebo výrobou produktů z oblasti Smart City, dále Střední průmyslovou školou strojnickou, kde si mohli vyzkoušet modeláž 3D projektů a zdejší oblastní nemocnici, kdy s managementem řešili aktuální a budoucí finanční situaci, spojenou zejména s pandemií covidu-19.

Reklama

Hlavním bodem programu však bylo podvečerní setkání s občany a představiteli měst a obcí Kolínska. Konalo se Centru rozvoje podnikání (CEROP). Úvod patřil prezentaci z oblastí, které mají jednotliví radní na starosti.

Následovala poměrně obsáhlá diskuze, kdy se občané se zajímali hlavně o témata týkající se výstavby obchvatu Kolína, těžby písku nedaleko města, dopravní obslužnosti, ale i vybavení jednotek požární ochrany.V pořadí šlo o čtvrté výjezdní zasedání krajské rady. Dříve navštívila Dobříš, Hořovice a Poděbrady. V plánu je Rakovník (3. 5. 2022) a Čáslav.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x