Středoškoláci dokázali smontovat tatrovku pro silničáře

24. květen 2021  Redakce   Regiony  1276 zobrazení  287 slov

Středoškoláci z odborné školy technické a řemeslné Nový Bydžov se ve spolupráci s kopřivnickou společností Tatra Truck a společností Údržba silnic Královéhradeckého kraje účastnili projektu Tatra do škol.

Tatra. Foto Královéhradecký krajTatra. Foto Královéhradecký kraj

Pod vedením svých odborných mistrů a pedagogů úspěšně sestavili ze stovky dílů a komponentů vůz Tatra Phoenix. Završení projektu se slavnostním oživením vozu a předáním koncovému uživateli, a to krajské údržbě silnic, proběhne přímo v kopřivnickém závodě 27. května.

Reklama

Zapojení novobydžovské školy do projektu obohatilo nejen její výuku, ale pro kluky a děvčata to musel být i velký zážitek. Dokázali postavit opravdový nákladní vůz. Věřím, že při práci získali spoustu nových zkušeností a dovedností," řekl náměstek Arnošt Štěpánek odpovědný za krajské školství.

V srpnu loňského roku zakoupila společnost Údržba silnic Královéhradeckého kraje od společnosti Tatra Truck kompletní sadu náhradních dílů pro montáž automobilu Tatra Phoenix E6 T158 za necelých 2,9 milionu korun, kterou předala novobydžovské škole.

Kopřivnická společnost přímo ve výrobním závodě proškolila odborné mistry a žáky. V dílnách technické a řemeslné školy začali budoucí technici v prosinci 2020 vůz sestavovat, ale z důvodu epidemické situace museli práce přerušit.

Dokončili je na konci dubna 2021. Nyní je vůz zpět v Kopřivnici, kde před jeho prezentací projde standardní diagnostickou kontrolou a zkušební jízdou na polygonu. Jeho slavnostní oživení za přítomnosti učitelů, mistrů a žáků proběhne 27. května přímo v kopřivnickém závodě.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.62 hvězdiček / Hodnoceno: 13x