Svitavy získaly dotaci na podporu aktivit

11. červenec 2022  Redakce   Regiony  770 zobrazení  775 slov

Město Svitavy již popáté bodovalo v soutěži „Obec přátelská rodině a seniorům“, kterou vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.  V minulosti Svitavy uspěly v této soutěži třikrát v oblasti podpora rodiny a jednou v oblasti podpora seniorů.

Ilustrační snímek ze Svitav v Pardubickém kraji. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze Svitav v Pardubickém kraji. Foto MEDIASHOW

 

Reklama
Letos v kategorii Obec přátelská seniorům obsadily třetí místo a získaly neinvestiční dotaci ve výši 250 000 korun na proseniorské aktivity. Jejich cílem je především zvýšit kvalitu života místních seniorů a také posílit mezigenerační spolupráci.
V průběhu roku se tak senioři dočkají mj. 7-8 zajímavých vzdělávacích přednášek. „Chtěli bychom zvýšit povědomí seniorů o různých nekalých praktikách, se kterými se mohou v dnešní době setkat. To, že budou mít dopředu o takových situacích přehled, jim může pomoci, správně se v nich zachovat,“ uvedla příklad vedoucí OSZ Šárka Řehořová. Dále se chystají přednášky např. na téma péče o duševní zdraví, či jak rozpoznat dezinformace a fake news.
V plánu je také vybavení informačního koutku pro seniory, ve kterém budou mít k dispozici počítač a další vybavení pro získání užitečných informací. Umístěn bude v prostorách Klubu seniorů a poradenství budou zajišťovat členové samosprávy.
Ve spolupráci se svitavským muzeem jsou letos připraveny 3 celodenní workshopy, na kterých si budou moci senioři společně se svými vnoučaty vyzkoušet, jak lze zdravě péct, jak pracovat se sklem nebo si budou moci vyrobit keramickou lampu v rámci hrnčířského workshopu. Na něm budou moci také poprvé využít nového hrnčířského kruhu, který bude z dotace pořízen pro svitavské muzeum a umožní dostupnost keramických workshopů většímu počtu účastníků i z řad seniorů.
Na září je pro seniory naplánovaný zájezd za poznáváním krás Kroměříže, kterou je provedou studenti místního gymnázia.

 

Web města Svitavy uvedl v tiskové zprávě, že  letos v kategorii Obec přátelská seniorům obsadily Svitavy třetí místo a získaly neinvestiční dotaci ve výši 250 000 korun na proseniorské aktivity. Jejich cílem je především zvýšit kvalitu života místních seniorů a také posílit mezigenerační spolupráci.V průběhu roku se tak senioři dočkají mj. 7-8 zajímavých vzdělávacích přednášek.

„Chtěli bychom zvýšit povědomí seniorů o různých nekalých praktikách, se kterými se mohou v dnešní době setkat. To, že budou mít dopředu o takových situacích přehled, jim může pomoci, správně se v nich zachovat,“ uvedla příklad vedoucí OSZ Šárka Řehořová.

Dále se chystají přednášky např. na téma péče o duševní zdraví, či jak rozpoznat dezinformace a fake news.V plánu je také vybavení informačního koutku pro seniory, ve kterém budou mít k dispozici počítač a další vybavení pro získání užitečných informací. Umístěn bude v prostorách Klubu seniorů a poradenství budou zajišťovat členové samosprávy.

Ve spolupráci se svitavským muzeem jsou letos připraveny 3 celodenní workshopy, na kterých si budou moci senioři společně se svými vnoučaty vyzkoušet, jak lze zdravě péct, jak pracovat se sklem nebo si budou moci vyrobit keramickou lampu v rámci hrnčířského workshopu.

Na něm budou moci také poprvé využít nového hrnčířského kruhu, který bude z dotace pořízen pro svitavské muzeum a umožní dostupnost keramických workshopů většímu počtu účastníků i z řad seniorů.

Na září je pro seniory naplánovaný zájezd za poznáváním krás Kroměříže, kterou je provedou studenti místního gymnázia.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x