Svítkovskou plochou dráhu bude zdobit nová obrazovka

21. prosinec 2021  Redakce   Regiony  746 zobrazení  380 slov

Auto moto klub (AMK) Zlatá přilba Pardubice plánuje během příštího roku výměnu stávající světelné tabule za moderní a současným trendům odpovídající barevnou LED obrazovku.

Stávající obrazovka. Foto Magistrát města PardubicStávající obrazovka. Foto Magistrát města Pardubic

Vzhledem k prestiži, jakou si Zlatá přilba dokázala získat, se město rozhodlo tento záměr podpořit dvoumilionovou dotací, kterou uvolní z Programu podpory sportu.

Reklama

Stávající světelná tabule tvoří součást zázemí svítkovské ploché dráhy přes dvacet let a vzhledem k technologickému pokroku je pro potřeby stadionu, na kterém se konají nejen tuzemské, ale i mezinárodní závody, již nevyhovující.

„Stávající zařízení bylo na stadionu instalováno roku 1987 a udržovat jej v provozu je přes veškerou snahu pro spolek, který je organizátorem plochodrážních závodů, stále náročnější, jelikož se řada náhradních dílů již nevyrábí. Tabule však vykazuje velké vady i během samotného používání, jelikož sdělení bývají často nečitelná a pro diváky nesrozumitelná,“ informuje náměstek primátora zodpovědný za oblast sportu Jakub Rychtecký s tím, že podmínkou dotace je užívání tohoto zařízení po dobu minimálně pěti let a doložení poptávkového řízení.

"Plochodrážní závod Zlatá přilba jednoznačně patří k rodinnému stříbru města, i proto jsme se na prosincovém zastupitelstvu shodli, že město podpoří modernizaci areálu v podobě pořízení nové LED tabule, zajištění optické kabeláže, aplikace a demontáže stávající obrazovky a podobně dotací ve výši 2 miliony korun. Jedině tak bude možné zachovat vysokou prestiž všech závodů a dostat svítkovský plochodrážní stadion na evropskou úroveň,“ dodává Jakub Rychtecký.

AMK Zlatá přilba se bude podílet na investici z vlastních zdrojů částkou 300 tisíc korun, které budou využity zejména na zemní práce související s investicí a propojením s hlasatelskou věží.Nová plně grafická, barevná LED obrazovka se bude nacházet na čelní straně budovy a návštěvníci stadionu budou moci uvedené informace sledovat ze vzdálenosti až 200 metrů. Nový přírůstek klub plánuje pořídit do poloviny roku 2022.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil