Systém zimní údržby v České Lípě se nemění

11. prosinec 2022  Redakce   Regiony  466 zobrazení  302 slov

Teploty už klesají k bodu mrazu, a proto je město Česká Lípa na zimní údržbu komunikací plně připraveno. Zajišťovat ji bude stejně jako v předchozích letech firma AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o., která v letošním roce zvítězila ve výběrovém řízení.

Ilustrační snímek z České Lípy. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z České Lípy. Foto MEDIASHOW

Plán zimní údržby ani způsob údržby se nemění, zůstává stále stejný. Uvedl to web České Lípy.

Reklama

„Již dva roky v České Lípě používáme v parcích a na plochách v blízkosti vodních toků výhradně inertní materiál, chodníky a komunikace na ostatních místech se solí. Tento způsob zimní údržby se osvědčil, a proto v něm pokračujeme,“ shrnul místostarosta České Lípy Jakub Mencl.

Plán zimní údržby, jehož přílohou je také pořadí důležitosti úklidu jednotlivých míst v České Lípě, rada města odsouhlasila na následující dva roky, po které bude mít město uzavřenou smlouvu s firmou AVE.

120 km místních komunikací a 200 km chodníků v České Lípě uklízí v zimě velké sypače, malé sypače a také pracovníci na ruční úklid. Všechny komunikace i chodníky jsou zařazené do jedné ze tří kategorií, které určují, jak rychle po spadu sněhu je město povinno sníh uklidit.

„Snahou města je vždy zajistit co nejrychleji po spadu sněhu sjízdnost komunikací a schůdnost chodníků. Není ale v našich silách uklidit vše hned. Naší povinností je vliv zimního počasí pouze zmírnit, je proto třeba, aby se řidiči situaci na silnici přizpůsobili. Zimní období je na ježdění vždy trošku náročnější, prosím tedy všechny o trpělivost a pochopení,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x