Také Jihlava má očkovací centrum

9. březen 2021  Redakce   Regiony  1455 zobrazení  462 slov

Kraj Vysočina zareagoval na avizované větší dodávky vakcín v příštích týdnech a také zvyšující se počty registrovaných osob na očkování proti COVID-19 a urychlil termíny otevření velkých testovacích center.

Očkovací centrum. Foto FN OstravaOčkovací centrum. Foto FN Ostrava

Reklama
Jihlavské očkovací centrum v průmyslové zóně na adrese Hruškové Dvory 123, Jihlava se otevře z důvodu testování provozu už ve čtvrtek 11. března odpoledne.
Od pondělí 15. 3. 2021 je provoz jihlavského očkovacího centra plánován v odpoledních hodinách v čase od 13:30 do 18:30. Od tohoto termínu spustí Dopravní podnik města Jihlavy také posilové spoje. „Autobusová linka č. 4 začne jezdit v pravidelných třicetiminutových intervalech a cestující s dokladem o očkování budou mít cestu tam i zpět zdarma,“ uvedl radní Jihlavy pro dopravu Jaroslav Vymazal.
Registrace k očkování se skokově navýšily po otevření registrace seniorů 70+ a po přednostní registraci pro pedagogy a ostatní zaměstnance škol. „Očkování této široké skupiny začalo už minulý týden, většina nemocnic už očkuje nebo připravuje očkování i o víkendu,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. Do plného provozu se centrum podle jeho slov dostane asi až v dubnu, kdy je teprve avizované dodání větších počtů vakcín.

Jihlavské očkovací centrum v průmyslové zóně na adrese Hruškové Dvory 123, Jihlava se otevře z důvodu testování provozu už ve čtvrtek 11. března odpoledne.

Od pondělí 15. 3. 2021 je provoz jihlavského očkovacího centra plánován v odpoledních hodinách v čase od 13:30 do 18:30. Od tohoto termínu spustí Dopravní podnik města Jihlavy také posilové spoje.

„Autobusová linka č. 4 začne jezdit v pravidelných třicetiminutových intervalech a cestující s dokladem o očkování budou mít cestu tam i zpět zdarma,“ uvedl radní Jihlavy pro dopravu Jaroslav Vymazal.

Registrace k očkování se skokově navýšily po otevření registrace seniorů 70+ a po přednostní registraci pro pedagogy a ostatní zaměstnance škol.

„Očkování této široké skupiny začalo už minulý týden, většina nemocnic už očkuje nebo připravuje očkování i o víkendu,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Do plného provozu se centrum podle jeho slov dostane asi až v dubnu, kdy je teprve avizované dodání větších počtů vakcín.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.32 hvězdiček / Hodnoceno: 19x