Technické služby Hradec Králové jsou připraveny na zimní sezonu

3. listopad 2022  Redakce   Regiony  715 zobrazení  320 slov

Technické služby Hradec Králové dokončily přípravu na nadcházející zimní sezonu, během které se budou starat o údržbu místních komunikací, cyklostezek, chodníků a autobusových zastávek.

Foto Magistrát města Hradce KrálovéFoto Magistrát města Hradce Králové

K tomu jim pomůže několik speciálních vozidel pro zimní údržbu. Připravená mají také nákladní vozidla, techniku s pluhy i menší bagr pro případ sněhové kalamity.

Reklama

V zimním období udržují pracovníci technických služeb v Hradci Králové celkem 105 kilometrů vozovek - místních komunikací - a více než 340 kilometrů chodníků a cyklostezek.

Údržbu vozovek zajišťují pomocí pěti sypačů, na chodníky je připraveno 25 menších vozidel.

„Kromě této oblasti se také staráme o přechody pro chodce a zastávky MHD, práci zde ručně provádějí naši zaměstnanci. Pro letošní rok jsme pořídili nový traktor, obměnili jsme dvě sypací nástavby na vozidla a jeden chodníkový stroj,“ uvádí ředitel Technických služeb Hradec Králové Tomáš Pospíšil.

Pracovníci technických služeb také po městě rozmístili 222 beden s posypem na sníh a kluzký povrch, které mohou využívat i obyvatelé města. Další posypový materiál pak bylo třeba dokoupit.

Technické služby jsou na letošní zimu připravené, a to i v případě silnější zimy. Pro údržbu vozovek je navíc sjednáno využití až deseti nakladačů a dvanácti nákladních vozidel pro odvoz sněhu na určená místa.

„V případě prudké zimy jsme schopni na situaci reagovat i s vlastní technikou, připraveno máme osm traktorů s pluhy, tři malotraktory, dále čtyři nakladače a malý bagr,“ říká ředitel Pospíšil. 
Pokud bude letošní zima podobná té předešlé, počítají technické služby s výdaji zhruba 11 milionů korun.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x