Tělíčko mrtvého dítěte bylo nalezeno na poli na Olomoucku. Policie žádá o pomoc

16. červenec 2018  Redakce   Regiony  1314 zobrazení  225 slov

Kriminalisté z Olomoucka řeší pravděpodbně vraždu malého dítěte. Bez známek života na poli v katastru Věrovan na Olomoucku bylo nalezeno novorozeně. Přestože tělo bylo nalezeno již minulý týden, policie s žádostí o pomoc veřejnosti se obrátila v pondělí (16.7.2018).

Policie, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.czPolicie, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.cz

Kriminalisté územního odboru Olomouc se v souvislosti s prověřováním úmrtí novorozeného dítěte, jehož tělíčko bylo nalezeno ve středu 11. července 2018 bez známek života na poli v katastru obce Věrovany, obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po matce novorozeného dítěte.

"Pokud si někdo z občanů povšiml ve svém okolí ženy, která byla  ve vysokém stupni gravidity, porodila a dítě nemá u sebe, anebo si všiml jiných podezřelých okolností v okolí místa nálezu, které by mohly souviset s případem, aby prosím, ihned kontaktoval kriminalisty územního odboru Olomouc prostřednictvím linky 158. Jedná se  o období zhruba od 1. června letošního roku," uvedla mluvčí olomoucké policie Irena Urbánková.

Podle mluvčí kriminalisté na objasnění všech okolností a souvislostí případu usilovně pracují a prověřují všechny doposud získané informace a poznatky, žádné z nich nepodceňují.

Přijmou jakoukoliv informaci, která by jim mohla pomoci k objasnění případu.

"Z taktických důvodů není možné v současné době sdělit žádné bližší informace," dodala Irena Urbánková z Policie ČR.

Reklama

Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 1.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x