Tornádo na jihu Moravy přímo z Moravy: Přehledné info na jednom místě

25. červen 2021  Redakce   Regiony  981 zobrazení  299 slov

MediaShow.cz ve spolupráci se sesterským webem MoravskéListy.cz zveřejňuje informace týkající se Hodonínska a Břeclavska na jednom místě.

Následky tornáda na jihu Moravy. Foto: HZS Jihomoravský krajNásledky tornáda na jihu Moravy. Foto: HZS Jihomoravský kraj

Regionální web MoravskéListy.cz www.moravskelisty.cz informuje přímo z místa tragédie, kde se na Hodonínsku a Břeclavsku prohnalo tornádo.

Reklama

V sekci Jihomoravský kraj najdete aktuální informace o situaci přímo z místa. Využíváme oficiálních informací složek Integrovaného záchranného systému, městských a obecních úřadů i Jihomoravského kraje, který zřídil krizový štáb.

Aktuální informace online z jižní Moravy čtěte zde.

Co se stalo na jižní Moravě.

Sedm obcí na jižní Moravě je zpustošeno. Ničivé tornádo, které se přehnalo v pásu od Břeclavi k Hodonínu, zanechalo spoušť.

Potvrzené jsou oběti, v čase vydání článku (25.6.2021, 12:40 hod) je uvedeno, že obětí je pět.

Zranily se stovky lidí včetně dětí, záchranáři hledají v troskách zavalené. Hasiči vyhlásili zvláštní stupeň poplachu. Do oblasti míří pomoc a posily z celé země, Slovenska i Rakouska.

Bouřka, která se prohnala nad obcemi, v pásu podél česko-slovenské hranice, zkázu zanechala nejen v obcích, ale i v Hodoníně.

Vítr, začíná se hovořit o regulérním tornádu, níčil domy, stromy, převracel auta, strhával pouliční lampy i sloupy vysokého napětí. Převracel autobus i kamion...

Sanitky odvážely zraněné do nemocnic. Nejen v Hodonině či Břeclavi, ale i do Rakouska.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 9x