Tragédie na festivalu na Žďársku. Pod koly Safari vláčku zemřel chlapeček

15. červenec 2018  Redakce   Regiony  1482 zobrazení  307 slov

Měl to být rodinný festival plný zábavy, dobré nálady a štěstí. Opak se stal pravdou. Kvůli tragické nehodě v zábavním areálu Šikland na Vysočině u Žďáru nad Sázavou se o rodinném festivalu Blue Style Prima FEST 2018 bude vzpomínat jako na ten, kde zemřel pětiletý chlapec.

Policie, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.czPolicie, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.cz

V sobotu (14.7.2018) v odpoledních hodinách došlo v areálu Šikland, v průběhu festivalu Blue Style Prima FEST, k tragické nehodě, během které, i přes okamžitou pomoc záchranářů, zemřel malý chlapec.

Reklama

„Tato nešťastná událost nás hluboce mrzí, rodičům chceme vyjádřit upřímnou soustrast. Nic podobného se za 20 let fungování našeho zábavního parku nestalo. Po dohodě s interprety jsme se rozhodli zbytek programu věnovat památce zesnulého, a to ve ztišeném režimu a bez závěrečného ohňostroje,“ řekl v tiskové zprávě Libor Šikl, majitel zábavního parku Šikland.

Podle majitele parku chlapec předčasně vystoupil na křižovatce. "Vláček se poté znovu rozjel, řidič dítě nemohl vidět,“ popsal pro iDNES.cz Libor Šikl. Vláček je nyní odstavený a nejezdí, řidič je na tom prý psychicky špatně.

"Z informací, které mám, vláček zastavil na křižovatce a dával přednost dalším vozům. V tom okamžiku se maminka rozhodla, že s dětmi předčasně vystoupí. Odháčkovala bezpečnostní řetízek a pustila dítě ven. V té chvíli se vláček rozjel. Řidič to nemohl vidět,“ dále podle webu popsal Libor Šikl.

Naopak Policie ČR nechce vzhledem k věku dítěte případ komentovat.

"Policisté zjišťují, jak k tragické události došlo a veškeré okolnosti, které tragédii předcházely. V současné době nelze k tragické události poskytovat další bližší informace," uvedla v prohlášení pro média komisařka Jana Kroutilová.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x