Trenéra Vladimíra Růžičku střídá v Hradci Králové Tomáš Martinec

30. březen 2021  Redakce   Regiony  1135 zobrazení  845 slov

Hokejisty extraligového Hradce Králové již nebude trénovat Vladimír Růžička, kterému po sezoně končí smlouva. Na střídačku se vrací jeho předchůdce Tomáš Martinec. Východočeský klub to uvedl na svém webu.

Trenér Tomáš Martinec v Hradci Králové. Foto Archiv MediashowTrenér Tomáš Martinec v Hradci Králové. Foto Archiv Mediashow

Reklama
Očekávanou změnu potvrdil podle i.sport.cz předseda představenstva hradeckého klubu Miroslav Schön.
"Šlo o jednomyslné rozhodnutí,“ uvedl Schön po jednání klubového vedení.
Sedmapadesátiletý Růžička přišel do Hradce Králové v říjnu 2019, kdy doplnil Martince a utvořil s ním oficiálně rovnocennou dvojici hlavních trenérů. Pro aktuální sezonu bývalý reprezentační kouč převzal tým sám, nepodařilo se mu však splnit cíl v podobě postupu minimálně do semifinále. Mountfield skončil v základní části šestý, v předkole play off porazil Litvínov, ale ve čtvrtfinále nestačil na Liberec a prohrál hladce 0:4 na zápasy.
"Úkol byl jasný - dostat se do semifinále. Pro nás sezona skončila už ve čtvrtfinále, takže jsem úkol nesplnil. Každopádně jsem rád, že jsem mohl pracovat v klubu, jakým je Mountfield HK. Podmínky jsme měli parádní. Pro mě to byla další obrovská zkušenost," uvedl Růžička na klubovém webu.
Sedmačtyřicetiletý Tomáš Martinec zatím spojil celou svou trenérskou kariéru s Hradcem Králové, vedl mládež, působil jako asistent generálního manažera a v sezoně 2015/16 byl poprvé i asistentem hlavního trenéra u A týmu. Postupně spolupracoval s Peterem Draisaitlem, Vladimírem Kýhosem a Václavem Sýkorou a Pavlem Hynkem.
Po odchodu trenérské dvojice V. Sýkora-Hynek do ruského HK Soči v roce 2018 byl Tomáš Martinec oficiálně jmenován hlavním koučem, na začátku další sezony jej doplnil Růžička. V tomto ročníku byl šéftrenérem sportovního centra mládeže a vedle toho i asistentem u reprezentačního výběru do 18 let.
Zajímavostí je, že se v české extralize potká trenér Tomáš Martinec v roli soupeře i se svým bratrem Patrikem Martincem, který se po nynějším návratu z Koreje stal asistentem trenéra, skautem a šéfem mládeže v

Sedmapadesátiletý Růžička přišel do Hradce Králové v říjnu 2019, kdy doplnil Martince a utvořil s ním oficiálně rovnocennou dvojici hlavních trenérů. Pro aktuální sezonu bývalý reprezentační kouč převzal tým sám, nepodařilo se mu však splnit cíl v podobě postupu minimálně do semifinále.

Mountfield skončil v základní části šestý, v předkole play off porazil Litvínov, ale ve čtvrtfinále nestačil na Liberec a prohrál hladce 0:4 na zápasy.

"Úkol byl jasný - dostat se do semifinále. Pro nás sezona skončila už ve čtvrtfinále, takže jsem úkol nesplnil. Každopádně jsem rád, že jsem mohl pracovat v klubu, jakým je Mountfield HK. Podmínky jsme měli parádní. Pro mě to byla další obrovská zkušenost," uvedl Růžička na klubovém webu.

Sedmačtyřicetiletý Tomáš Martinec zatím spojil celou svou trenérskou kariéru s Hradcem Králové, vedl mládež, působil jako asistent generálního manažera a v sezoně 2015/16 byl poprvé i asistentem hlavního trenéra u A týmu.

Postupně spolupracoval s Peterem Draisaitlem, Vladimírem Kýhosem a Václavem Sýkorou a Pavlem Hynkem. Po odchodu trenérské dvojice V. Sýkora-Hynek do ruského HK Soči v roce 2018 byl Tomáš Martinec oficiálně jmenován hlavním koučem, na začátku další sezony jej doplnil Růžička. V tomto ročníku byl šéftrenérem sportovního centra mládeže a vedle toho i asistentem u reprezentačního výběru do 18 let.

Zajímavostí je, že se v české extralize potká trenér Tomáš Martinec v roli soupeře i se svým bratrem Patrikem Martincem, který se po nynějším návratu z Koreje stal asistentem trenéra, skautem a šéfem mládeže v Motoru České Budějovice.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.25 hvězdiček / Hodnoceno: 8x