Tři školská zařízení na Trutnovsku prošla rekonstrukcí

7. duben 2022  Redakce   Regiony  481 zobrazení  363 slov

Královéhradecký kraj vynaložil přes 36 milionů korun na snížení energetické náročnosti třech budov školských zařízení na Trutnovsku.

Foto Královéhradecký krajFoto Královéhradecký kraj

Rekonstrukcí prošla provozní budova trutnovského gymnázia, objekt Střední průmyslové školy Trutnov a budova Speciální základní školy Augustina Bartoše v Úpici.

Reklama

V rámci dvouetapové rekonstrukce provozní budovy trutnovského gymnázia došlo k výměně výplní otvorů, vstupních dveří, oken, osvětlení a zateplení půdních prostor. Náklady tohoto projektu přesáhly 24 milionů korun, přičemž k jejich financování došlo z prostředků Fondu rozvoje a reprodukce Královéhradeckého kraje a dotace z Fondu soudržnosti Operačního programu Životní prostředí (OPŽP).

Objekt trutnovské průmyslovky v Horské ulici rekonstrukcí získal kromě rekuperačních jednotek také nové vzduchotechnické rozvody. Náklady vyšly na více jak 5,1 milionu korun. I u tohoto projektu se podařilo získat dotaci z OPŽP.

Zlepšení podmínek pro výuku i snížení provozních nákladů přinesla rekonstrukce školského zařízení v Úpici. Budova Speciální základní školy Augustina Bartoše prošla výměnou oken, zateplením celého objektu a instalaci rekuperačních jednotek, které v učebnách zajišťují nucené větrání se zpětným získáváním tepla.

Na financování nákladů za více jak 6,8 milionu korun se kromě finančních prostředků Královéhradeckého kraje podílela také dotace z OPŽP.

„V oblasti školství máme pro letošní rok připravené další dva podobné projekty. Jedná se o zateplení cukrářských dílen Střední školy gastronomie a služeb Nová Paka a ke snížení energetické náročnosti dojde také u budovy Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy Nový Bydžov. Celkové náklady těchto projektů dosahují téměř 44 milionů korun. Na jejich financování chceme využít dotační prostředky z Národního plánu obnovy,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast školství Arnošt Štěpánek.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 3x