Tříkrálová sbírka překonala rekord

24. leden 2022  Redakce   Regiony  531 zobrazení  318 slov

Výsledek letošní Tříkrálové sbírky překonal veškerá očekávání. Dobrovolníci Charity Roudnice nad Labem letos od dárců na Podřipsku poprvé vybrali více než tři sta tisíc korun. Sbírka tak překonala i loňský výjimečný ročník. Uvedl to v tiskové zprávě web města Roudnice nad Labem.

Ilustrační snímek z Roudnice nad Labem. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Roudnice nad Labem. Foto MEDIASHOW

Po loňské zkušenosti, kdy se kvůli protiepidemickým opatřením nesmělo koledovat, Charita Roudnice nad Labem připravila alternativu v podobě 23 stacionárních kasiček.

Reklama

V prvním lednovém týdnu však bylo jasné, že se černé scénáře nebudou opakovat a koledníci tak mohli vyrazit do ulic. Skupinky tří králů jsme tak mohli na Nový rok potkat na Řípu a později v Roudnici nad Labem, Budyni nad Ohří a dalších čtrnácti obcích Podřipska a Budyňska.

Celkově se do sbírky zapojilo 185 dobrovolníků – z toho nejmladší kolednici bylo 5 let, nejstaršímu koledníkovi 75 let. Společně do 85 kasiček vybrali krásných 301 066 Kč.

„Děkujeme všem, kteří nám přispěli. Takový výsledek nikdo z nás nečekal. Z reakcí občanů je zřejmé, že akce v našem regionu již zapustila své kořeny a lidé se na koledníky těšili a neodháněli je. Naopak byli milí, vstřícní a velice štědří," zhodnotila letošní sbírku ředitelka roudnické charity Marcela Lysáčková.

"V letošním roce nám koledování trochu komplikovala situace, kdy se mnozí koledníci dostávali do dvoutýdenních karantén a izolací. Naplánované se tak často muselo na poslední chvíli měnit, aby se skupinky vůbec daly dohromady. Ale všichni to skvěle zvládli a skoro všude měli v záloze i náhradníky,“ dodala Marcela Lysáčková.

Výtěžek sbírky bude využit na financování projektů Charity Roudnice nad Labem - azylového domu pro ženy a matky s dětmi, charitního šatníku a podporu rodin s dětmi.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil