Trolejbus zůstane nejekonomičtějším dopravním prostředkem jihlavské MHD

11. listopad 2022  Redakce   Regiony  414 zobrazení  611 slov

Od února 2023 začnou v Jihlavě jezdit na nových linkách trolejbusy do průmyslové zóny Pávov a také do Antonínova Dolu nebo do Horního Kosova přes Žižkovu a Rantířovskou ulici. Termín byl kvůli plánovanému lednovému testování nové trati o měsíc posunutý.

Ilustrační snímek z městské hromadné dopravy v Jihlavě (z náměstí). Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z městské hromadné dopravy v Jihlavě (z náměstí). Foto MEDIASHOW

Reklama
Cestující už se mohou začít připravovat na změny ve vedení linek trolejbusů a autobusů. Vzniknou dvě nové trolejbusové linky G a H a jedna autobusová linka č. 2. Stávající autobusové linky s čísly 3 a 5 budou zrušeny.
Trolejbusy v Jihlavě nebudou kvůli zdražování cen energií nahrazovány autobusy. Naopak se od února ještě zvýší podíl elektrické přepravy. Trolejbusy tak budou po městě přepravovat tři čtvrtiny lidí cestujících MHD. Kvůli provozu na nových tratích do Antonínova Dolu a do Horního Kosova ujedou jihlavské trolejbusy za plného provozu přibližně o 500 000 km ročně víc než nyní.V prosinci má být hotovo
Do konce roku má být dokončena nová bezmála šestikilometrová trať do průmyslové zóny. Firma dokončila v průběhu listopadu montáž trolejí na nové sloupy.
Jihlavský dopravní podnik má 32 klasických trolejbusů. V tomto týdnu dorazil jeden nový trolejbus Škoda 26Tr v karoserii New Urbino. Dále je v Jihlavě doposud v provozu sedm parciálních trolejbusů. V příštím roce k nim přibude šest nových. Právě flotila třinácti parciálů bude v průběhu příštího roku schopná díky bateriím vozit cestující i do oblastí bez trolejí jako je Antonínův Důl nebo Horní Kosov. Zkušební provoz nových parciálních trolejbusů s cestujícími začne na přelomu února a března 2023.

Cestující už se mohou začít připravovat na změny ve vedení linek trolejbusů a autobusů. Vzniknou dvě nové trolejbusové linky G a H a jedna autobusová linka č. 2. Stávající autobusové linky s čísly 3 a 5 budou zrušeny.

Trolejbusy v Jihlavě nebudou kvůli zdražování cen energií nahrazovány autobusy. Naopak se od února ještě zvýší podíl elektrické přepravy. Trolejbusy tak budou po městě přepravovat tři čtvrtiny lidí cestujících MHD.

Kvůli provozu na nových tratích do Antonínova Dolu a do Horního Kosova ujedou jihlavské trolejbusy za plného provozu přibližně o 500 000 km ročně víc než nyní.V prosinci má být hotovoDo konce roku má být dokončena nová bezmála šestikilometrová trať do průmyslové zóny.

Firma dokončila v průběhu listopadu montáž trolejí na nové sloupy. Jihlavský dopravní podnik má 32 klasických trolejbusů. V tomto týdnu dorazil jeden nový trolejbus Škoda 26Tr v karoserii New Urbino.

Dále je v Jihlavě doposud v provozu sedm parciálních trolejbusů. V příštím roce k nim přibude šest nových. Právě flotila třinácti parciálů bude v průběhu příštího roku schopná díky bateriím vozit cestující i do oblastí bez trolejí jako je Antonínův Důl nebo Horní Kosov. Zkušební provoz nových parciálních trolejbusů s cestujícími začne na přelomu února a března 2023.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x