U České Kamenice čekají řidiče kilometry nové silnice

19. listopad 2022  Redakce   Regiony  395 zobrazení  257 slov

Silnice II/263 z České Kamenice na Děčínsku až na hranici okresu Česká Lípa se dočkala kompletní rekonstrukce v délce téměř 9 kilometrů. Přestřižením pásky pak byla tato komunikace zprovozněná a předaná řidičům do užívání.

Ilustrační snímek z České Kamenice na Děčínsku. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z České Kamenice na Děčínsku. Foto MEDIASHOW

Konečná cena investiční akce Ústeckého kraje činí 163 milionů korun. Uvedl to v tiskové zprávě web Ústeckého kraje.

Reklama

„Rekonstrukce této silnice v kombinaci s rekonstrukcí silnice II/262, která byla ukončená před měsícem, výrazně zvýší komfort řidičů v této části Děčínska. Zlepší se nejen plynulost dopravy, ale také sníží prašnost, což pozitivně ovlivní život obyvatel obcí na trase,“ řekl hejtman Jan Schiller.

Jednalo se o rekonstrukci silnice II. třídy, a to komunikace II/263 v úseku Česká Kamenice až hranice okresu, celkem tedy 8,996 km. Povrch komunikace byl kvůli velkému zatížení dopravou v nevyhovujícím stavu, a proto byla provedena rekonstrukce krytu v celém úseku a dále rekonstrukce stávajících propustků, mostu a odvodnění.

Investiční akce kraje stála 163,37 milionů korun, z toho 90 % bude hrazeno z dotačních zdrojů (z Integrovaného regionálního operačního programu a státního rozpočtu). Cílem projektu bylo podpořit zkvalitnění dopravní infrastruktury a zlepšit stavebnětechnický stav komunikace.

Tím se zvýšila plynulost jízdního provozu, snížila nehodovost a snížila prašnost, což vede k lepšímu životnímu prostředí v lokalitě. Rekonstrukcí také došlo k zvýšení zatížitelnosti vozovky. Nyní je komunikace v odpovídajícím stavu vzhledem k současným i budoucím dopravním podmínkám.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x