U fakultní nemocnice v Hradci Králové zůstanou semafory další rok

24. březen 2022  Redakce   Regiony  732 zobrazení  193 slov

Světelná signalizace ve Zborovské ulici v Hradci Králové na křižovatce u odbočky do fakultní nemocnice zůstane na svém místě další rok.

Ilustrační snímek z Hradce Králové. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Hradce Králové. Foto MEDIASHOW

Radní města schválili uzavření smlouvy se společností ELTODO, která začátkem roku 2021 provedla instalaci těchto semaforů a zajišťuje také jejich pravidelnou údržbu. Ponechání semaforů a další roční provoz vyjde na 390 tisíc korun včetně DPH.

Reklama

„Vzhledem k tomu, že ve fakultní nemocnici stále funguje očkovací centrum a doposud ještě nebyla zahájena stavba křižovatky Mileta, považovali jsme za vhodné semafory na svém místě ponechat ještě na další rok. Doprava v této lokalitě je, zejména v době špičky, velmi náročná, navíc si řidiči na tuto světelnou signalizaci zvykli a její přítomnost kvitují,“ říká náměstek primátora pro oblast správy majetku města Pavel Marek.

Kvůli dočasnému umístění semaforů v této lokalitě prodloužilo město se společností ELTODO, která je vlastníkem zařízení a zajistila i jeho instalaci, smlouvu o dílo. Ponechání semaforů město vyjde na 390 tisíc korun včetně DPH na rok.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil