Ústí nad Orlicí má novou automatizovanou prodejnu

21. říjen 2022  Redakce   Regiony  600 zobrazení  390 slov

V Ústí nad Orlicí byla otevřena automatizovaná prodejna družstva COOP. Jedná se již o třetí prodejnu tohoto typu v síti COOP a druhou prodejnu v Pardubickém kraji. Ta první byla poměrně nedávno otevřena v Bítovanech na Chrudimsku.

Ilustrační snímek z Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji. Foto MEDIASHOW

V plánu je také v Přívratu nedaleko České Třebové. Prodejna v Ústí nad Orlicí bude fungovat v režimu 24/7 a je doplněna o výdejnu zboží z e-shopu a kavárnu.

Reklama

Koncept automatizovaných prodejen fungujících v režimu 24/7 začíná být postupně zaváděn nejen v síti COOP, ale také drobnějšími provozovateli, a to nejen v našem kraji. Systém rozšiřuje nákupní možnosti nejen ve větších městech, ale i na venkově. Vzhledem k tomu, že mzdy patří společně s energiemi mezi hlavní nákladové položky provozu obchodů, tak je automatizace jednou z možností, jak na malých obcích prodejny udržet a umožnit občanům nákup potřebného sortimentu,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Stávající obchody v síti COOP, které přecházejí na automatický režim, jsou typicky umístěné v centrech menších měst a jsou tak dobře dostupné všem obyvatelům. Obchody fungují během standardní otevírací doby jako běžné obchody, mimo ni pak bez obsluhy v automatickém režimu.

Základním předpokladem pro nákup je užívání bankovní identity. Díky ní je možné rozeznat věk nakupujícího, a tím neumožnit prodej alkoholu mladším 18 let. Kromě bankovní identity potřebuje zákazník speciální aplikaci Contio ve svém chytrém telefonu.

Prostor prodejny je zabezpečen proti krádežím kamerovým systém, který pokrývá každý kout prodejny. Zároveň je obchod napojen na pult centrální ochrany, který je aktivován při každém vstupu zákazníka.

Provozní doba ve standardním režimu bude u této prodejny 57 hodin týdně, zbývající čas pak v režimu automatickém. V samoobslužném režimu bude fungovat také kavárna.

Společnost COOP má vedle Ústí nad Orlicí otevřenou samoobslužnou prodejnu v Českém Krumlově a Strakonicích. Družstvo Konzum je součástí skupiny COOP a na Orlickoústecku je jeho součástí 6 500 rodin.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.23 hvězdiček / Hodnoceno: 13x