V ceníku za parkování ve Zlíně dochází ke změnám

30. říjen 2021  Redakce   Regiony  1163 zobrazení  224 slov

Technické služby Zlín navrhly Radě města Zlína změny v sazebníku za užití parkovišť. Tyto úpravy vycházejí z potřeb logiky parkování mobilní aplikace MPLA (nově lze ve městě platit za parkování mobilním telefonem).

Foto Magistrát města ZlínaFoto Magistrát města Zlína

Druhým aspektem pro změnu sazeb byla obsazenost parkovišť a parkovacích míst. Některé sazby parkovného doznaly změn tak, aby lépe reflektovaly skutečnou hodnotu možnosti parkování v centrální části města a ekonomicky motivovaly uživatele k využití jiných forem městské dopravy. Tedy, kde byla poptávka po parkování vysoká, došlo k mírnému navýšení ceny.

Reklama

Stále je zvýhodněno krátkodobé parkování. Oproti stávajícímu sazebníku dojde k nezbytnému navýšení ceny za parkovné na třech parkovištích z celkových šesti. Jedná se o parkoviště nad Tržnicí, Gahurova a Městské divadlo.

Dále budou sazby parkovišť i parkovacích automatů nastaveny jako doposud, tedy podle vzdálenosti od centra. Ne vždy tedy bude znamenat navýšení parkovného zvýšení všech sazeb dle doby parkování.

Do změn jsou zahrnuty i nové zóny placeného parkování, které se chystají na zpoplatnění. Jedná se o prostor nám. T. G. Masaryka, ul. Lorencova, ul. Lešetín a na tř. T. Bati v centru města Zlína.

Účinnost aktualizovaného Sazebníku je stanovena od 1.11.2021.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 40x