V České Třebové může vzniknout centrum pro začínající podnikatele

18. srpen 2022  Redakce   Regiony  582 zobrazení  355 slov

V areálu Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana v České Třebové by mohlo vzniknout centrum pro mladé začínající podnikatele. Projekt se začíná rodit ve spolupráci Pardubického kraje a Pardubického podnikatelského inkubátoru P-PINK.

Foto Pardubický krajFoto Pardubický kraj

Sdílené dílny s potřebným zázemím by měly vzniknout ve výrobní hale společnosti MIKA, která ukončila výrobu a halu postupně opouští. O využití prostoru jednal hejtman Martin Netolický s ředitelem školy Janem Kovářem a zástupci Pardubického podnikatelského inkubátoru.

Reklama

„Rozvoj podpory podnikatelského prostředí a především začínajících podnikatelů chceme ve spolupráci s Pardubickým podnikatelským inkubátorem velmi výrazně akcelerovat a podpořit. Proto jsme se také rozhodli posílit pracovní tým inkubátoru, ve kterém jsou zkušení mentoři Jiří Janků, Přemysl Rubeš či Richard Červenka. Ti jsou pro nás zárukou dalšího rozvoje inkubátoru a aktivit, kterými pomáhá mladým začínajícím podnikatelům,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„Prozatím jsme však lehce opomíjeli start-upy a začínající podnikatele v technických a řemeslných profesích, kteří však nemají začátky vzhledem k často vysokým pořizovacím nákladům techniky jednoduché. Tyto myšlenky se protnuly s ukončením výroby společnosti MIKA, která měla pronajatou výrobní halu v areálu naší technické školy v České Třebové," vysvětlil obrysy plánu hejtman Martin Netolický.

Tento areál se jeví jako velmi vhodný pro vytvoření sdíleného pracoviště pro začínající podnikatele, kteří se mohou rekrutovat mimo jiné z žáků našich středních průmyslových škol, kterých je v okrese Ústí nad Orlicí hned několik.

"V areálu by měli mít kromě odpovídající strojové techniky také potřebné kancelářské a podpůrné technické zázemí,“ dodal Martin Netolický.

Podle hejtmana je nyní zpracováván stavebně-technický průzkum objektu a prověřování dotačních možností, a to jak na úpravy objektu, tak na pořízení technického vybavení.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x