V Jihlavě mohou lidé odložit použité věci do venkovní skříně

17. říjen 2022  Redakce   Regiony  295 zobrazení  249 slov

Kromě re-use centra ve sběrném dvoře na Brtnické ulici začala v Jihlavě fungovat také samoobslužná re-use skříň na sídlišti Březinova mezi nákupním a zdravotním střediskem.

Ilustrační snímek z Jihlavy. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Jihlavy. Foto MEDIASHOW

Často se v domácnostech najdou věci, které už nepoužíváme, je nám ale líto je vyhodit, protože jsme si vědomi toho, že by ještě mohly posloužit někomu jinému.

Reklama

Právě pro předání těchto věcí slouží re-use centra, kam lidé můžou nepotřebné věci přinést a někdo jiný si je může vzít a využívat je. První takové místo je v Jihlavě ve sběrném dvoře na Brtnické ulici.

Často se na vedení města ale obraceli lidé z největšího jihlavského sídliště s dotazem, zda by podobné zařízení nemohlo vzniknout i na Březinkách, aby to místní lidé neměli tak daleko. Současně s tím jako příklad uváděli knihobudky, které jsou na veřejných prostranstvích v Jihlavě a kam lidé dávají knížky, které už číst nebudou.

„Proto jsme se rozhodli na zkoušku vytvořit „re-use skříň“ právě na sídlišti Březinova. Stojí na parkovišti mezi nákupním centrem a zdravotním střediskem,“ říká Katarína Ruschková z odboru životního prostředí jihlavského magistrátu s tím, že právě sem lidé mohou přinést věci, které nepoužívají a které by jinak skončily v popelnici.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x