V Jihlavě začala od listopadu zimní pohotovost

1. listopad 2022  Redakce   Regiony  483 zobrazení  275 slov

Pracovníci Služeb města Jihlavy udržují 500 kilometrů místních komunikací včetně chodníků. Na posyp mají zatím připraveno 1100 tun soli a 420 tun písku.

Ilustrační snímek z centra Jihlavy. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z centra Jihlavy. Foto MEDIASHOW

Prvním listopadem začala pro pracovníky Služeb města Jihlavy (SMJ) zimní pohotovost. Držet ji budou až do 31. března 2023. V rámci zimní údržby mají za úkol sledovat vývoj počasí a zajistit sjízdnost a schůdnost silnic a chodníků ve městě.

Reklama

Zřízen je také dispečink, který bude fungovat nepřetržitě 24 hodin denně/ 7 dní v týdnu: 567 303 637, dispecink@smj.cz.Komunikace ve městě jsou rozděleny dle důležitosti na I., II., III. a IV. (do této kategorie patří například chodníky). Jakmile se vytvoří námraza nebo přestane chumelit, je stanoven čas, do kdy musí být silnice a chodníky pracovníky SMJ ošetřeny.

Výjimkou jsou kalamitní situace, kdy se o úklidu rozhoduje operativně. Služby města Jihlavy udržují 500 kilometrů místních komunikací včetně chodníků.

„Zajišťujeme také ruční čištění schodišť, přechodů pro chodce a ostatních ploch. Na tyto práce máme vyčleněno až 25 lidí,“ uvedl mluvčí SMJ Martin Málek.

Ve skladech je v tuto chvíli připraveno 1100 tun soli, 420 tun písku a 470 tun drti. Materiál se bude v období zimní údržby postupně doplňovat. V ulicích Jihlavy už je rozmístěno také 150 plastových kontejnerů k uskladnění posypového materiálu pro ruční práce.Celkové náklady se za loňskou zimní údržbu vyšplhaly na víc než devět milionů korun.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x