V Kadani si připomněli jubileum významné školy

24. říjen 2022  Redakce   Regiony  360 zobrazení  295 slov

Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie v Kadani byla založena v roce 1951. Oslavy kulatého jubilea sedmdesáti let vloni překazila covidová epidemie, proto škola své jubileum slaví s dovětkem plus jedna. Uvedl to web Ústeckého kraje v tiskové zprávě.

Ilustrační snímek z Kadaně. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Kadaně. Foto MEDIASHOW

Škola se řadí mezi nejlepší technické školy v regionu a chlubí se například spoluprací s Českým vysokým učením technickým v Praze.

Reklama

Pogratulovat dorazili i zástupci Ústeckého kraje, který je zřizovatelem školy.Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller zdůraznil význam technických oborů v dnešní době digitalizace a transformace a přislíbil podporu škole v jejím dalším úspěšném rozvoji:

„Školu tvoří především její žáci a pedagogický sbor v čele s panem ředitelem. Vy všichni utváříte společně její současnou prestiž a zejména její budoucnost. Proto  všempřeji, aby škola při nakročení do osmé desítky zůstala tou pomyslnou výkladní skříní našeho regionálního školství," popřál k výročí 70 plus 1 let škole hejtman Schiller.

Hejtmana na akci doprovodila rovněž krajská radní pro školství, mládež a sport Jindra Zalabáková. Významným hostem oslav byl absolvent této školy, bývalý rektor ČVUT v Praze a současný předseda Technologické agentury ČR profesor Petr Konvalinka.

Program oslav jubilea byl slavnostně zahájen v aule školy, kde následovala prezentace projektu úspěšného týmu žáků, kteří zvítězili v roce 2021 v krajské soutěži „Dobrá škola – moderní škola 4.0“.

Následně byly předány Ceny absolventů nejlepším žákům školy a zbytek dne se stal dnem otevřených dveří, kdy si zájemci mohli prohlédnout budovu školy, historická tabla a práce žáků. Součástí oslav bylo také neformální setkání současných i bývalých pedagogů a žáků.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x