V Karlových Varech byly předány certifikáty UNESCO

4. říjen 2021  Redakce   Regiony  413 zobrazení  409 slov

Slavná lázeňská města Evropy/Great Spa Towns of Europe obdržela certifikáty o vstupu do UNESCO. Stalo se tak během slavnostního večera v Karlovarském městském divadle za účasti představitelů měst a zástupců zemí zapojených do sériové nominace na Seznam světového dědictví UNESCO. Uvedly to na svých webech město Karlovy Vary a Karlovarský kraj.

Ilustrační snímek z Karlových Varů. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Karlových Varů. Foto MEDIASHOW

„Velmi mě těší, že se městu Karlovy Vary dostalo pocty uspořádat setkání zástupců zapojených měst a zemí, řady expertů, kteří se podíleli na přípravě nominace a dalších významných hostů,“ uvedla primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová.

Reklama

„Protože finální rozhodování o našem zápisu probíhalo online, měli jsme až nyní příležitost společně sdílet radost z tohoto historického úspěchu. Mně osobně se naskytla možnost poděkovat všem, kdo se o něj zasloužili, protože mi bylo ctí se na té dlouhé cestě připojit a být součástí týmu, který se podporuje a inspiruje. Ostatně naše společné setkání není pouze symbolické a slavnostní," uvažovala primátorka.

"Zápisem pro nás totiž práce neskončila, naopak. Vstupem do UNESCO jsme získali prestižní značku, ale zároveň také přijali výzvu a závazek. Setkání proto využijeme také k pracovnímu jednání jak řídící skupiny starostů, tak site managerů,“ dodala Andrea Pfeffer Ferklová.

O zápisu Slavných lázeňských měst Evropy na Seznam světového dědictví UNESCO rozhodl mezivládní Výbor pro světové dědictví na svém 44. zasedání ve Fu-čou v Číně 24. července letošního roku. Nominaci připravily společně Rakousko, Belgie, Francie, Německo, Itálie, Velká Británie a Severní Irsko a Česká republika, která celý projekt řídila a koordinovala.

Nový nadnárodní sériový statek Světového dědictví tvoří nejvýznamnější lázeňská města v Evropě: Baden bei Wien v Rakousku, Spa v Belgii, Vichy ve Francii, Baden-Baden, Bad Ems a Bad Kissingen v Německu, Montecatini Terme v Itálii, Bath ve Velké Británii, Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně v České republice.

Zápis na Seznam světového dědictví přinese Slavným lázeňským městům Evropy nejen osvědčení o jejich výjimečných hodnotách, ale také lepší ochranu a posílenou spolupráci v oblasti památkové péče, balneologie a zdraví, cestovního ruchu a propagace.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x