V Karviné začala revitalizace prostranství u obchodního domu

22. únor 2022  Redakce   Regiony  838 zobrazení  207 slov

Vstupní brána do historické části města Karviné dostane novou image. Občané se mohou těšit na nový mobiliář, nové chodníky a úpravu zeleně. Práce byly zahájeny odstraněním nemocných stromů a přerostlých keřů.

Zdroj: Magistrát města KarvinéZdroj: Magistrát města Karviné

„Projekt obnovy prostranství před obchodním domem Prior jsme připravovali rok. Jedná se o vstupní bránu do historické části města, a proto jsme se tento prostor rozhodli upravit. Na celém prostranství u obchodního domu až ke křižovatce třídy 17. listopadu s ulicí Poštovní dojde k rozsáhle revitalizaci. Na přání občanů vybudujeme nové chodníky, bude odstraněna velké betonová plocha a lidé se mohou rovněž těšit na nový mobiliář a zeleň,“ říká primátor Jan Wolf.

Reklama

V těchto dnech vegetačního klidu probíhají práce na odstranění nemocných stromů a keřů. Tyto budou nahrazeny sakurami, které už podél třídy 17. listopadu rostou.

"Práce pak budou pokračovat v březnu, kdy bude odstraněna betonová plocha, kde původně stávala socha Klementa Gottvalda, ale od jejího odstranění v roce 1990 zůstal prostor nevyužitý. Rovněž se začnou budovat nové chodníky.
„Součástí úpravy prostranství bude i vybudování místa pro odpočinek včetně nového mobiliáře ve formě lavic a lávek,“
doplňuje primátor Jan Wolf.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.83 hvězdiček / Hodnoceno: 12x