V Lounech proběhl dvoudenní seminář o větším bezpečí

6. říjen 2021  Redakce   Regiony  273 zobrazení  222 slov

Vzdělávací aktivita s názvem "Vzdělávání seniorů – větší bezpečí pro seniory" byl odborný seminář určený posluchačům univerzity 3. věku, který probíhal v Parku Louny. Uvedl to v tiskové zprávě web Ústeckého kraje.

Ilustrační snímek z Loun. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Loun. Foto MEDIASHOW

Program semináře byl sestaven ze čtyř preventivních témat, která byla školena odborníky na danou oblast. Těmito oblastmi byly prevence majetkové trestné činnosti, téma domácího násilí, dluhová problematika a téma kriminality páchané v on-line prostředí.

Reklama

První den proběhly dvě přednášky. Tématem první z nich bylo "Jak se chovat bezpečně doma, Bezpečí na ulici". Přednášejícím byl kpt. Bc. Přemysl Zahálka od PČR. Tématem druhé přednášky bylo "Domácí násilí", kterou odpřednášela Mgr. Martina Vojtíšková.

V úterý 5. října měli senioři možnost vyslechnout přednášku Mgr. Denisy Rohanové z České asociace povinných na téma "Podvodná jednání a s tím spojená dluhová problematika" a přednášku "Rizika kyberprostoru" kpt. Mgr. Lukáše Rösslera od PČR.

Po každé přednášce následovala krátké interaktivní představení s danou preventivní tématikou Divadla VeTři, které se problematikou nežádoucích jevů ve své tvorbě zabývá.

Seminář za dva dny navštívila bezmála stovka seniorů, která si z každého dne odnesla malý praktický dárek.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x