V Lysé nad Labem se setkali zástupci obcí s vedením kraje

16. červen 2022  Redakce   Regiony  717 zobrazení  300 slov

Setkání starostů s vedením Středočeského kraje se na Výstavišti v Lysé nad Labem zúčastnily zhruba tři stovky zástupců obcí. Šlo o poslední společné setkání před komunálními volbami, které se budou konat letos v září.

Ilustrační snímek z Lysé nad Labem - vstup na Výstaviště. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Lysé nad Labem - vstup na Výstaviště. Foto MEDIASHOW

Součástí akce byl i tradiční veletrh služeb, kde se starostky a starostové mohli zastavit u stánků krajských příspěvkových organizací, vybraných odborů Krajského úřadu a dalších hostů. Uvedl to web Středočeského kraje v tiskové zprávě.

Reklama

V průběhu dopoledne postupně jednotliví radní v prezentacích shrnuli činnost svých resortů a představili nejbližší cíle a výhled do budoucna. Hejtmanka Petra Pecková v úvodu poděkovala starostům za to, jak se po těžkých měsících spojených s covidem postavili k ukrajinské krizi.

Ve své prezentaci se věnovala například postupující digitalizaci ve státní správě, zopakovala výhody Platebního portálu Středočeského kraje a vyzvala k jeho využívání, protože pro obce je zcela bezplatný.

Obce a města mohou rovněž využít zdarma aplikaci pro Participativní rozpočet. Se zavedením participativního rozpočtu získají obce, které ho dosud neměly, dotaci 50 000 korun takzvaně „na rozjezd.“

V oblasti zdravotnictví se za uplynulý rok podařilo zlepšit koordinaci spolupráce a komunikaci mezi jednotlivými zdravotnickými zařízeními. Krajské nemocnice procházejí modernizací, například v Benešově se staví urgentní příjem spojený s dostavbou interního pavilonu, což je akce celkem za zhruba 600 milionů korun.

V Kostelci nad Černými Lesy je nové výjezdové stanoviště záchranky a jak prozradil náměstek pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík, další nová stanoviště záchranné služby se připravují například v Brandýse, Benešově a Říčanech.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x