V Mladé Boleslavi otevřeli nadzemní parkoviště

14. červen 2022  Redakce   Regiony  770 zobrazení  294 slov

Na nově upravené a zrekonstruované venkovní parkoviště se mohou těšit návštěvníci obchodního Bondy centra v Mladé Boleslavi. Jde například o kompletně opravenou hydroizolaci nosné konstrukce, nové spojovací můstky s obchodním centrem či pojezdový povrch včetně hydrofobizačního nátěru.

Ilustrační snímek z Mladé Boleslavi - u obchodního centra Bondy. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Mladé Boleslavi - u obchodního centra Bondy. Foto MEDIASHOW

Jak uvádí web města Mladé Boleslavi v tiskové zprávě, díky těmto rozsáhlým úpravám nyní na zákazníky čeká 186 parkovacích míst, z toho šest stání pro invalidy. Pro elektromobily jsou určena dvě místa s nabíječkou.

Reklama

Rozsáhlá rekonstrukce venkovního nadzemního parkoviště probíhala od července 2021. Komplikace způsobilo mnoho faktorů, především speciální technologické postupy opravy a realizace opravy za plného provozu autobusového nádraží nacházejícího se pod parkovištěm.

Rekonstrukce zahrnovala stržení stávající pojezdové vrstvy parkoviště, výměnu všech světlíků, pískování ocelových konstrukcí – světlíků, schodiště a nájezdových ramp. Svislé konstrukce byly opatřeny ochranným nátěrem. Nové je také vodorovné značení či veřejné osvětlení, které bylo vyměněné za úsporné LED osvětlení.

Instalovány byly automatické závory u vjezdu na rampy a pro větší bezpečnost byl nainstalován nový kamerový systém. Parkování bude nadále fungovat ve stejném režimu, na který byli návštěvníci zvyklí: tedy první dvě hodiny zdarma, každá další hodina za 30 Kč.

Návštěvníci kina a kasina si mohou parkování prodloužit na čtyři hodiny zdarma.Práce na parkovišti nicméně stále pokračují, i když za provozu. Cestující autobusovou dopravou se tak musí stále řídit změnami v jízdních řádech, protože část zastávek je ještě sále přesunuta jinam.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x