V Mladé Boleslavi pokračuje výstavba parkovacího domu

24. červenec 2022  Redakce   Regiony  797 zobrazení  218 slov

U městského stadionu a sportovní haly v Mladé Boleslavi pokračuje výstavba první etapy stavby parkovacího domu P+R. Jedná se o jednu z nejdůležitějších aktuálních investic v Mladé Boleslavi, a pokud vše půjde podle plánu, měla by být dokončena v únoru 2023.

Ilustrační snímek z Mladé Boleslavi. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Mladé Boleslavi. Foto MEDIASHOW

Uvedl to web Mladé Boleslavi v tiskové zprávě. V současné době jsou zde již pilíře budoucí novostavby, která nabídne 308 parkovacích míst, 10 míst pro invalidy a stejný počet míst pro motocykly budoucna se počítá s rozšířením parkovacího domu o další podlaží a druhou věž, proto bylo stavební povolení vydáno rovnou na celý záměr.

Reklama

Celkové náklady na stavbu parkovacího domu jsou zhruba 120 milionů korun. Město financuje s pomocí dotace z IROP v rámci  Integrovaného plánu rozvoje území. V tomto konkrétním případě má město získat podle náměstka primátora Jiřího Boušky přes 76 milionů korun.

Kompletní zastavěná plocha bude přes 3 800 metrů čtverečních, ve stávající první etapě to bude přes 1 900 m². Parkovací dům bude disponovat třemi dobíjecími stanicemi pro 6 elektromobilů, před objektem bude umístěn stojan na sdílená kola.

Režim P+R tady bude fungovat v návaznosti na integrovanou dopravu. Po dokončení stavby bude její součástí také další venkovní parkovací plocha, s níž se počítá na místě uvažované druhé etapy.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x